taśmy zabezpieczające

Zastosowanie bindownic w przemyśle

Na rynku dostępne jest wiele rodzajów taśm do pakowania oraz zabezpieczania paczek, przesyłek, a także ładunków przeznaczonych do transportu zarówno kolejowego, jak i samochodowego czy morskiego. Pierwszym z kilku rodzai taśm są spinacze polipropylenowe. Używane najczęściej podczas pakowania paczek oraz palet ciężkich lub wielkogabarytowych.

Bandownice do zabezpieczania towaru

taśmy zabezpieczająceŁączenie powyższej taśmy możliwe jest na kilka sposobów. Taśmy łączyć można za pomocą na przykład klamerki drucianej, jak i plastikowej lub zgrzewu termicznego. Jednak najczęściej stosowane są zapinki metalowe. Taśma plastikowa, zwana również jak powyżej taśmą polipropylenową, służy tak samo jak inne rodzaje taśm do pakowania oraz zabezpieczania ładunków, jak i przesyłek. Jednakże stosowane są również w innych, licznych gałęziach przemysłu oraz wielu branżach. Wykorzystywane są również w zakładach przemysłowych, podczas zautomatyzowanego taśmowania produktów. Znajdują zastosowanie głównie tam, gdzie istnieje potrzeba zabezpieczenia towaru taśmą, która go nie uszkodzi. Do innych rodzajów taśm, wspomnianych na początku należą materiały takie, jak taśma poliestrowa, należąca do najmiększych oraz najbezpieczniejszych taśm spinających, jak i zabezpieczająca taśma plastikowa.

taśmy zabezpieczająceTaśmy polipropylenowe oraz poliestrowe są o wiele bardziej bezpieczne, niż na przykład alternatywne taśmy metalowe. Do owijania paczek i innych towarów różnorodnymi taśmami służy bandownica. Istnieje kilka rodzai bandownic. Najczęściej spotykana jest bindownica ręczna, zwyczajna, która służy a do zabezpieczania mniejszych przedmiotów. Jednakże oprócz niej dostępne są również owijarki elektryczne oraz akumulatorowe, pomiędzy którymi występują nieznaczne różnice. Wyróżniają się także tym, iż każda z nich przystosowana jest do użytku z innymi rodzajami taśm bindujących. Urządzenia akumulatorowe dostosowane są do precyzyjnego, ręcznego owijania powyższych paczek lub palet. Mogę one pracować w czterech podstawowych trybach, jakimi są: tryb automatyczny, półautomatyczny, a także tak zwany tryb „soft” czyli lekki, miękki. Jest on uruchamiany intuicyjnie z panelu sterowania, który został wbudowany do urządzenia bindującego.

Natomiast bindownica elektryczna jest łatwym w użyciu, jak również zasilanym na baterie urządzeniem, które służyć może przede wszystkim do owijania palet. Bindownica ta sama napina, tnie, jak również zgrzewa taśmy ze sobą. Całe urządzenie jest niezwykle ergonomiczne i praktyczne, a także zapewnia wygodę podczas pracy, ponieważ doskonale przystosowuje się do kształtu ręki.

Więcej na www.trak24.com.pl