Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/kredaorg/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Zalety farby ceramicznej - www.kreda.org.pl

Zalety farby ceramicznej

Farby ceramiczne posiadają w swoim składzie mikrokuleczki ceramiczne. Dzięki ich obecności pomalowana powierzchnia jest twarda, gładka i odporna na brud. Zabrudzenia nie przenikają przez warstwę pigmentu i żywicy, a więc farba chroni ścianę przed głębszym przebarwieniem po np. winie, tłuszczu, ketchupie. By uzyskać taką ochronną powierzchnię i odpowiednią głębię koloru wystarczą dwa malowania.

Zabrudzoną ścianę należy przetrzeć wilgotną szmatką lub użyć do szorowania wody z detergentem, aby pozbyć się plam. Tak czyszczona powierzchnia nie traci na wyglądzie i nie widać na niej śladów po myciu. Wciąż widać wyraźnie jej połysk określany jako „skorupka jajka”, znajdujący się pomiędzy matem a połyskiem.

Mimo swoich właściwości farba ceramiczna pozwala ścianom oddychać, choć w mniejszym stopniu niż np. farba akrylowa. Jest malowanie ścianynieszkodliwa dla zdrowia, dlatego z powodzeniem można wykorzystać ja do malowania ścian w całym mieszkaniu. Nadaje się także do np. szpitali czy miejsc, w których przechowywana oraz sprzedawana jest żywność.