ogrodzenia

Zakup systemu ogrodzeniowego

Murowane ogrodzenia nie wychodzą z mody. Wciąż uznawane są za najbardziej atrakcyjny wybór do grodzenia prywatnej posesji. To dlatego, że można je efektownie łączyć z innymi materiałami – na przykład ze stalą.

Murowane ogrodzenia dobrze wyglądające

ogrodzeniaW ten sposób uzyskujemy ogrodzenie, które posiada podmurówkę oraz murowane słupki, zaś same segmenty wykonane są ze stali. Robi to eleganckie wrażenie, zapewnia estetykę, a przy tym odstrasza niepożądanych gości. Jednak nie tylko wybór materiału jest ważny. Jeżeli zastanawiamy się, jakie murowane ogrodzenia w Warszawie wybrać, pamiętajmy o tym, że efekt estetyczny zależy także od odpowiedniej szerokości segmentów. Na szczęście producenci są w tej kwestii bardzo dla nas życzliwi – proponują segmenty na wymiar, czyli sami możemy wybrać taką szerokość, jaka nam odpowiada! Jeżeli nie wiemy, która będzie wyglądać dobrze w przypadku naszej posesji, zawsze możemy zdecydować się na segmenty standardowe. Pamiętajmy też, że na system ogrodzeniowy składa się także brama oraz furtka. Czeka nas więc i wybór tych dwóch elementów. Jeśli chodzi o bramy, najczęściej wybierana jest brama przesuwna. Oczywiście z automatycznym sterowaniem. Dzięki temu nie musimy wychodzić z pojazdu, aby otworzyć i zamknąć bramę.

ogrodzeniaPonadto skrzydło nie zajmuje miejsca, gdyż przesuwa się wzdłuż ogrodzenia, po jego wewnętrznej stronie. Przy tym prawidłowo zamontowana brama nie dotyka skrzydłem gruntu, dlatego nie ma możliwości powstania jakichkolwiek komplikacji związanych z tarciem i uszkodzeniem skrzydła. Drugim rodzajem bramy, którą spotkać można w systemach ogrodzeniowych, jest brama dwuskrzydłowa. Tutaj mamy jednak pewne ograniczenia – to znaczy musimy posiadać odpowiednią ilość miejsca wewnątrz posesji, aby skrzydła mogły się swobodnie otworzyć. Nic nie może stać im na przeszkodzie. Nie zawsze mamy takie możliwości i to dlatego częściej większość ludzi decyduje się na bramę przesuwną. Jeśli chodzi zaś o furtki, tutaj mamy w ofertach jedynie te otwierane, w końcu inna technologia nie znajduje tutaj zastosowania. Jednak zamiast kwestii otwierania, ważniejszy jest system zamykania. Nie musimy tutaj decydować się na zwykły zamek, a na przykład na ten elektromagnetyczny. Jeśli wybierzemy ogrodzenie stalowe na murowanej podmurówce, pamiętajmy, że jeszcze na ogrodzeniu powinna zawisnąć skrzynka pocztowa, najlepiej w pobliżu furtki.

Powinna być ona dopasowana do ogrodzenia, aby nie tworzyć niepotrzebnego kontrastu. Warto więc przy jej zakupie zwrócić uwagę na kolor – najlepiej, aby była tej samej barwy co ogrodzenie.