Wyjątkowe stoliki do domu

Znalezienie oryginalnej kanapy czy szafki nie jest takie trudne. Kanapy mają różne kolory, od stonowanych beżów, bo jaskrawe czerwienie, są też meble w kwiaty w stylu angielskim, czy w kropki lub paski. Sofa może mieć różne kształty np. łukowy, być wykończona skórą naturalną lub welurem, czy też mieć ozdobne nóżki.

Stolik z kamiennym blatem

stolik z blatem granitowymZ kolei szafki mogą posiadać dekoracyjne gałki i uchwyty, mieć drzwiczki obłozone lustrem lub lacobelem w dowolnym kolorze. Z pewnością nawet osoba o bardzo nietypowym guście w kontekście wnętrz będzie mogła znaleźć sofę, szafki czy inne meble które będą odpowiadać jej potrzebom. Co jednak ze stolikami? Te kojarzą się z drewnianą, prostokątną, bardzo prostą konstrukcją. Opcjonalnie można wybrać też stolik z przeszklonym blatem. Jedna czy to na pewno wszystkie opcje? Czy nie da się w sklepach znaleźć czegoś bardziej oryginalnego? Okazuje się, że nawet stoliki mogą zaskakiwać stylem i dekoracyjnością. Pierwsza propozycja to wyjątkowe stolik z blatem granitowym. Zwykle stosuje się tu blat dosyć cienki, tak żeby nie obciążać konstrukcji. Granit jest na tyle twardy i wytrzymały, że nawet cienki blat będzie trudny do zniszczenia.

stolik z blatem granitowymDodatkowo ten grubszy mógłby ,,przytłaczać” mebel, jak i całe wnętrze. Granit występuje w wielu odcieniach, choć najczęściej wybiera się albo kremowo-biały albo też antracytowy. To barwy uniwersalne, więc i mebel tego typu można łatwo wkomponować we wnętrze. Zwykle kamień łączony jest z metalem, ponieważ jest równie odporny na uderzenia i zadrapania, a jednocześnie znowi wysokie obciążenia i nie będzie pękać pod wpływem ciężaru granitowego blatu. Druga ciekawa opcja to stoliki z silnika samochodowego. Tak, takie też są możliwe do wykonania! Widywać takie można na stacjach kontroli pojazdu czy w warsztatach samochodowych. Podstawą stolika jest właśnie silnik. Odpowiednio oczyszczony, pozbawiony ruchowych części i zakonserwowany. Blat z kolei wykonany jest ze szkła hartowanego – w ten sposób silnik jest dobrze widoczny z każdej strony. Blat drewniany by go zasłaniał i zabierał urok. Trzecia opcja to stolik z lawy wulkanicznej. Blat ma nieregularny kształt i kolor – przypomina trochę rozlany wielobarwny pływ, który z czasem zastygł.

Takie blaty montowane są na stolikach o metalowej podstawie. Całość może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Nie da się jednak ukryć, że jeśli ktoś chce zrobić wrażenie na swoim gościach lub biznesowych kontrahentach to ekskluzywny stolik z lawy wulkanicznej z pewnością będzie doskonałym wyborem.