markizy kasetowe

Jak wybrać dobre markizy kasetowe?

Markizy to rozwiązanie, które w Polsce w zasadzie nie jest jeszcze szczególnie popularne. W dużej mierze z racji tego, że raczej wielu osobom kojarzy się ono z kiczem, niż modnym i praktycznym rozwiązaniem, które może się okazać dla nas bardzo funkcjonalne.

Markizy kasetowe z dobrego materiału

Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli nie mamy zabudowanego tarasu czy też balkonu zdecydowanie się na markizy może zdecydowanie podnieść funkcjonalność tej przestrzeni i sprawić, że będziemy wykorzystywać ją w o wiele większym stopniu. I tu pojawia się zwykle pytanie, na co zwrócić uwagę by być zadowolonym z markizy i by dobrze się ona sprawdzała oraz odpowiadała naszym potrzebom. Po pierwsze koniecznie trzeba określić samą wielkość markizy, jest to ważne nie tylko ze względu na to, by markiza dobrze zasłaniała powierzchnię tarasu balkonu, ale także za względu na to jaki powinniśmy dobrać sposób jej sterowanie. Do małej można wybrać – sterowanie ręczne, duża jednak wymaga elektrycznego, ponieważ jej znaczna waga sprawi, że rozwijanie jej ręczne za pomocą korby będzie bardzo uciążliwe.

markizy kasetoweSam rozmiar, jak i dobierany pod tym względem system sterowania to jednak nie wszystko, co będzie istotne. Bardzo ważne jest także i to by dokładnie określić rolę jaką ma pełnić markiza, warto pamiętać o tym, że jej podstawowa funkcja to ochrona przed promieniami słonecznymi i dawanie cienia, a co za tym idzie nie każda markiza stanowi dobrą osłonę przed deszczem, jeśli więc zależy nam na tym, by stanowiła ona dodatkowe zadaszenia na czas gorszej pogody, trzeba wybrać markizę wykonaną z odpowiedniej tkaniny, która jest przystosowana do tego typu zadań. Należy w tym momencie od razu zaznaczyć, że takie modele są jednak droższe niemniej markizy kasetowe z mazowieckiego czy też innego rejonu średnio będą kosztować od pół tysiąca do dwóch. Czemu taka duża rozbieżność? Zależy to od samego materiału z jakiego są wykonane rolety, jak i od wspomnianego już systemu sterowania. Znaczenie ma tu także producent, wiadomym jest, że Ci renomowani mają zawsze nieco wyższe ceny swoich produktów. Jeśli jednak chcemy wybrać dobre rolety warto zdecydować się na produkty, nie tyle może z górnej półki, bo te oczywiście nie muszą być w zasięgu wszystkich, co te ze średniej.

Warto unikać jednak tych bardzo tanich, ponieważ ich jakość wykonania, a tym samym żywotność mogą być dużo krótsze, niż modeli nieco droższych, a szybka konieczność wymiany narazi nas na dodatkowe koszty. Niemniej warto porównać różne opinie, bo nie zawsze tańsze produkty muszą być rzeczywiście gorsze.