woda alkaliczna

Woda alkaliczna – zalety picia

Woda stanowi dla nas bardzo ważny czynnik w codziennym egzystowaniu, gdzie stanowi ona ok. 70% budowy naszego ciała, bez uzupełniania której nie bylibyśmy w stanie zbyt długo przeżyć.

Woda alkaliczna i elektroliza wody

woda alkalicznaRodzai wody jest naprawdę wiele, gdzie często zwraca się uwagę na to, że pozyskiwana z różnych źródeł może stanowić zagrożenie dla naszego życia, a jej umiejętne pozyskanie czy filtrowanie jest bardzo ważne. Najzdrowszą wodą, jaką się wskazuje na obecne czasy, jest woda alkaliczna, która otrzymywana jest poprzez proces elektrolizy wody. Dzięki przepuszczeniu przez nią prądu elektronicznego, można rozłożyć współczynniki pH znajdujące się w wodzie na dwie kategorie, gdzie ujemne jony stanowią wodę alkaliczną, a dodatnie występują w kwaśnej. Gdyby jednak nie takie urządzenie jak jonizator wody, cały proces po zakończeniu przepływu prądu wracałby do stanu początkowego, gdzie woda uzyskana nie byłaby w żaden sposób zdrowsza. Dzięki niemu jest ona rozkładana na dwa osobne pojemniki, dzięki czemu w jednym znajdzie się woda alkaliczna a w drugim kwaśna.

wodaTakie rozwiązanie stosowane było już od kilkudziesięciu lat w krajach na dalekim wschodzie, gdzie głównie zaobserwowano wykorzystywanie jej przez Japończyków, którzy dzięki temu poprawiali jakość swojego życia oraz całego organizmu. Najważniejszą zaletą, którą się przypisuje takiej wodzie, jest to, że utrzymuje ona równowagę kwasowo-zasadową organizmu, co pozwala w zapobieganiu wielu różnym problemom zdrowotnym. Zauważono także, że stosowanie takiej wody znacznie wpływa na gojenie się ran czy pomaga przy regenerowaniu sił witalnych. Stosowana także w sytuacjach problematycznych, które mogą być wysoko stresujące dla użytkownika, gdzie po wypiciu wody alkalicznej się nieco uspokoi i wyciszy. Jonizatory wody dzieląc ją na dwie części nie powodują, że kwaśna woda jest pozbawiona swojej użyteczności. Otóż często można ją dodatkowo wykorzystać w celach bakteriobójczych czy przy leczeniu ran, które mogły chociażby powstać w wyniku powikłań związanych z cukrzycą. Jest ona jednak stosowana w specjalnych sytuacjach, gdzie alkaliczna znajduje swoje zastosowania nawet w codziennych zastosowaniach. Cena takiej wody jest jednak całkiem spora, gdzie za 10 litrów przyjdzie nam zapłacić ok. 50-60 zł, dlatego w Polsce nie jest ona jeszcze stosowana zbyt często przez indywidualne osoby.

Dla osób dbających jednak o własną cerę czy chcące zapobiegać starzeniu się, taka woda alkaliczna może stanowić odpowiedni środek spełniający ich oczekiwania. Zaleca się pić 2-2,5 litra dziennie takiej wody, jak w standardowym przypadku.