iniekcja ciśnieniowa

Co warto wiedzieć o iniekcji ciśnieniowej?

Jeśli buduje się dom, to wiadomym jest, że izolacje w nim są bardzo ważne. Mowa tu o izolacjach termicznych jak i przeciwwodnych. Jedne i drugie powoduję, że użytkowanie danego obiektu jest komfortowe. Jeśli buduje się obiekt, to należy brać pod uwagę fakt, że największym wrogiem budynków jest woda opadowa jak i gruntowa.

Iniekcja ciśnieniowa – zastosowanie

iniekcja ciśnieniowaWody powodują przede wszystkim powstawanie korozji, czasem również wysadziny mrozowe jak i uszkodzenia struktury. Dlatego należy odpowiednio zabezpieczać budynek przed tymi czynnikami. Nie zastąpione są hydroizolacje. Wykonuje się je najczęściej ze specjalnych folii budowlanych. Hydroizolacje, to przede wszystkim izolacje fundamentów, które wiadomo, że są narażone na działanie wód gruntowych. Izolacja budynków przed wodą, to także folie budowlane, które umieszcza się w warstwach konstrukcji budowlanej jaką jest dach. Takie hydroizolacje mają na celu zabezpieczanie warstw dachu przed przeciekami związanymi z wodami opadowymi. Jeśli mowa o ochronie obiektu przed wodami to warto tutaj wspomnieć o iniekcji ciśnieniowej. Jest to najbardziej znana metoda ochrony budynków przed wodą, jak i dzięki niej można usunąć przecieki. Iniekcja ciśnieniowa jest metodą, podczas której wykonuje się wtłaczanie pod ciśnieniem specjalnej substancji, która ma uszczelniać. Substancję tę umieszcza się w specjalnie wykonanych otworach.

Najczęściej iniekcje ciśnieniową wykonuje się tam gdzie widać przecieki. W Warszawie istnieje firma, która iniekcje ciśnieniową również wykonuje tam gdzie powstają rysy czy pęknięcia. Także dana firma z Warszawy wykonuje iniekcję, w miejscach występowania porów. Zaletą metody, jaką jest skuteczna iniekcja ciśnieniowa jest to, że jest wykonywana bardzo szybko jak i sprawnie. Poza tym podczas prac wykonawczych nie ma żadnych kosztownych ruchów, jak i uciążliwych wykopów. Iniekcja ciśnieniowa nie zawsze jest wykonywana z pomocą tych samych materiałów. Ich dobór jest uzależniony od rodzaju zawilgocenia, stanu budowli, jak i od materiału i surowca budowlanego. Najczęściej podczas iniekcji ciśnieniowej stosowana jest żywica, akryl, zaczyny cementowe czy krzemiany. Iniekcja ciśnieniowa jest bardzo znaną metoda hydroizolacji, jednak także wykorzystuje się ją do wzmacniania konstrukcji.

Czasem również do wypełniania pustek czy kotwienia ścian wykopów. Iniekcje również można wykorzystać do stabilizacji skał czy gruntów. Iniekcja jest dobrą metodą, jednak warto już podczas budowy domu zadbać o to, aby budynek był odpowiednio zabezpieczony przed wilgocią. Wtedy nie potrzebna będzie inwestycja w iniekcje ciśnieniową.