piecyki

Jak uzyskać przytulne wnętrze?

Mówiąc o przytulności, o nastrojowości wnętrza – większość z nas ma przed oczyma kominek – przed nim znajduje się miękki fotel i podnóżek, na którym można oprzeć nogi przykryte kocykiem: to idealne miejsce na wypoczynek, poczytanie interesującej książki czy prowadzenie intymnych rozmów z ukochaną osobą.

Piecyki o różnorodnym wyglądzie

piecyki Ogień buchający z kominka sprawia, że w pomieszczeniu unosi się przyjemne ciepło, a my bardzo szybko wpadamy w sielankowy nastrój. Jeżeli jesteśmy więc tymi szczęśliwcami, którzy mogą pozwolić sobie na budowę własnego domu – z pewnością w naszym salonie nie powinno zabraknąć kominka. Piecyki w Warszawie, które proponują producenci, odznaczają się różnorodnym wyglądem: wśród propozycji znajdziemy nie tylko kominki o klasycznej konstrukcji, ale też te bardziej nietypowe. Klienci wybierają piecyki o okrągłym kształcie, z paleniskiem w kształcie litery U lub L, a także kominki narożne. Podczas wyboru kominka powinniśmy zwracać uwagę jednak nie tylko na ich design, ale także na parametry techniczne. Najlepsze są oczywiście kominki o jak najwyższej efektywności energetycznej – producenci proponują między innymi te, których efektywność wymiany ciepła sięga nawet 80% (to możliwe do uzyskania dzięki wysokiej jakości deflektorowi spalinowemu).

piecyki Nowoczesne rozwiązania obejmują także automatyczne systemy czyszczenia szyby, dzięki czemu nie musimy przejmować się nalotami sadzy i innych pyłów; oraz systemy dopalania spalin. Coraz większą popularnością cieszą się też wkłady z płaszczem wodnym – wymiennik wodny pozwala na ogrzanie wody, która jest wykorzystywana w instalacji centralnego ogrzewania. Dzięki temu kominek taki pełni podwójną funkcję – nie tylko ogrzewa pomieszczenie ciepłem pochodzącym ze spalania paliwa, ale i wodę. Pozwala to nam na oszczędności w zakresie ogrzewania domu. Ekonomiczność tego rozwiązania potwierdzają osoby, które z niego korzystają, ale zwracają przy tym też uwagę na zalety w zakresie ekologii. Z pewnością, decydując się na kominek, powinniśmy mieć na względzie to, że podczas spalania paliwa stałego, do środowiska będą przedostawały się spaliny – warto więc wybierać te wkłady kominkowe, które charakteryzują się możliwie jak najniższą emisją CO oraz pyłów. Wśród nowoczesnych piecyków znajdują się także kominki na gaz – być może to jest rozwiązanie dla nas?

Z pewnością zainteresują się tym osoby, które dysponują jedynie niewielkimi pomieszczeniami – kominki na gaz nie potrzebują bowiem miejsca do składowania opału. Ponadto charakteryzują się tym, że o wiele łatwiej jest utrzymać w nich czystość.