Usługa specjalna — podnośnik koszowy

Praca na wysokościach oznacza między innymi pracę na rusztowaniach, konstrukcjach budowlanych, stropach, kominach lub innych podwyższeniach. Z pracą na wysokości mamy do czynienia kiedy pracownik znajduje się powyżej 1 metra od poziomu posadzki i miejsce to jest nieosłonięte. Wykonywanie takich prac jest zabronione między innymi na sinym wietrze oraz podczas wyładowań elektrycznych.

Do czego więc przyda się podnośnik koszowy?

podnośnikPodnośniki koszowe należą do najczęściej wynajmowanych pojazdów związanych z branżą budowlaną. Praktycznie w każdym mieście w Polsce można znaleźć firmy, które wykonują usługi podnośnikowe warszawa jest jednym z nich. Podnośniki koszowe służą przede wszystkim do przemieszczania osób na stanowiska robocze oraz wykonywania prac na wysokościach. Prace wykonywane są właśnie z powierzchni kosza, który jest zamontowany na końcu ramienia teleskopowego. Podnośniki koszowe wykorzystuje się do konserwacji instalacji elektrycznych np. latarni ulicznych i sygnalizacji świetlnej. Do prac związanych z pielęgnacją terenów zielonych — np. do ścinania gałęzi wysokich drzew albo krzewów. Również do czyszczenia okien w budynkach, które są bardzo wysokie i normalne umycie ich, nie wchodzi w grę. Podnośniki koszowe wykorzystuje się również do instalacji reklam wielkoformatowych jak i do konstrukcji stalowych np. przy wznoszeniu mostów itp.

podnośnik koszowyMożna je również zobaczyć przy wielu pracach związanych z budową, takich jak, chociażby prace dekarskie i blacharskie, prace możtażowe jak i wykończeniowe. Usługi specjalne takie jak ratowanie zwierząt, które utknęły na wysokości, czy montaż zabezpieczeń przeciw różnym ptakom — również wykorzystuje się z zastosowaniem podnośnika koszowego. Firmy, które oferują tego typu zlecenia niemuszą się martwić o pracę, bo jest tego naprawdę dużo. Jak widać usługi podnośnikowe, to spory zakres usług na wysokościach: wycinki i pielęgnacja drzew, mycie przeszkleń, montaż lub demontaż banerów reklamowych i wiele innych. Nie każdy może sam wejść na wysokość i naprawić czy usunąć jakieś rzeczy, dlatego ta usługa jest coraz popularniejsza. Oczywiście praca na wysokościach wiąże się zawsze z ryzykiem i niebezpieczeństwem. Jeden zły ruch i można spaść. W podnośniku koszowym nie jest to tak niebezpieczne, ale nadal trzeba bardzo uważać.

Operatorzy takich podnośników to osoby przeszkolone, które zdały odpowiedni egzamin do wykonywania takich trudnych prac na wysokościach. Jeśli potrzebujemy usługi i specjalistycznego sprzętu, by zrobić coś na wysokości, sprawdźmy ofertę w internecie.