tokarka cnc używana

Tokarka CNC z rynku wtórnego

Urządzenia takie jak frezarki czy tokarki CNC są używane w narzędziowniach na potrzeby produkcji detali. Ich przeznaczeniem jest tzw. Obróbka skrawaniem, która jest możliwa dzięki wdrożeniu zaawansowanego systemu sterowania numerycznego, które wykorzystuje nowoczesne technologie programowania komputerowego.

Tokarka i zaufany sprzedawca

tokarka cnc używanaRozwój procesów produkcyjnych jest ściśle uzależniony od modernizacji w obszarze układów sterowania poprzez mikrokomputer. Głównym celem wprowadzania zmianjest zwiększenie wydajności procesów sterowania oraz stymulacja jego jakości. W maszynach przeznaczonych do obróbki skrawaniem możemy wyróżnić dwa podstawowe rodzaje układów, są to układ otwarty i zamknięty. Obydwa mogą być koordynowanie ręcznie przez operatora lub automatycznie. Sterowanie procesem produkcyjnym na podstawie układu otwartego polega na nastawie parametrów w taki sposób, aby znając dokładne wartości techniczne detalu móc skoordynować ewentualne błędy i otrzymać pożądany efekt. Natomiast układ zamknięty pozwala na dodatkowe otrzymanie informacji poprzez tzw. feed back, czyli sprzężenie zwrotne, które jest wyświetlane np. na mierniku i umożliwia skorygowanie wartości. Decydując się na zakup sprzętu do narzędziowni możemy dokonać zakupu nowych jak również używanych maszyn. Jeżeli myślimy o nabyciu urządzenia takiego jak sprawna tokarka CNC używana, to pamiętajmy, aby podczas transakcji mieć przy sobie zaufanego, doświadczonego technologa, który pomoże nam w odpowiedni sposób skontrolować wszystkie parametry maszyny.

tokarka cnc używanaNa polskim rynku sprzedaż używanych tokarek CNC obejmuje także zakres czynności związanych z serwisem. Aby móc dopuścić do sprzedaży sprzęt z rynku wtórnego w pierwszej kolejności maszyny poddawane są renowacji powłoki lakierniczej, wymianie smarów oraz części zamiennych. Przystępując do zakupu używanej tokarki CNC poprośmy także o wykonanie testów urządzenia w cyklu automatycznym, aby wyeliminować późniejszą ewentualną konieczność rektyfikacji poszczególnych elementów. Nowy sprzęt dla narzędziowni na potrzeby realizacji prac związanych z obróbką skrawaniem to często koszt około 300 000 zł za jedną obrabiarkę. Chcąc zaoszczędzić i nabyć sprzęt jakim jest sprawna tokarka CNC używana możemy liczyć na inwestycję około 7,5x tańszą, ponieważ wysokiej klasy sprzęt po wykonaniu niezbędnych prac związanych z renowacją oraz rektyfikacją poszczególnych elementów to koszt około 40- 60 tys. złotych. Zaawansowana technologia pracy frezarek pozwala na produkcję detali na potrzeby zarówno procesów produkcji wielomasowej jak również seryjnej w technice K-1 oraz K-2.

Maszyny takie jak obrabiarki CNC są powszechnie stosowane przy obróbce różnego typu materiałów takich jak np. płyty MDF czy grawerowanie pleksi. Chcąc dokonać zakupu takiego sprzętu na potrzeby pracy artystycznej za używaną frezarkę zapłacimy około 5 tys. złotych.