tapety zmywalne

Tapety w kuchni – czy to dobry pomysł?

Tapety w sypialni czy pokoju dziennym to coś często spotykanego. W końcu do dobra i oryginalna dekoracja pomieszczenia. Jednak kojarzy się nam z czymś mało praktycznym i delikatnym. Beton architektoniczny, panele dekoracyjne, czy płytki ceramiczne są odporne na zmywanie, uszkodzenia mechaniczne, czy odbarwienia.

Tapety w kuchni są nowoczesne

tapety zmywalneZnane są także dobre, wytrzymałe farby. Ściany pomalowane taką farbą można zmywać, a w razie potrzeby łatwo jest przemalować całość. Tapeta kojarzy się z czymś, co łatwo można podrzeć i uszkodzić, jak również nie można tego czyścić. Jednak nowoczesne tapety zmywalne do kuchni sprawdzą się znakomicie. Czym się charakteryzuje się taka tapeta? Jest przede wszystkim wykonana z innych materiałów, niż zwykła papierowa tapeta. Najczęściej stosuje się tapety winylowe, ponieważ są najlepiej zabezpieczone. Taka tapeta jest odporna na działanie wysokich temperatur i wilgoci, obecnych w kuchni. Nie będzie się odklejać, marszczyć. Taka tapeta nadaje się również do zmywania. Wszelkie plamy z jedzenia i napojów można usunąć przy pomocy papierowego ręcznika czy wilgotnej ściereczki. Najlepsze modele tapet można nawet intensywnie szorować bez uszczerbku na ich wyglądzie. Dzięki temu nie musimy nawet od razu martwić się o sprzątanie podczas przygotowywania posiłków, tylko możemy spokojnie zrobić to w późniejszym terminie.

tapety zmywalneTapeta zmywalna może spokojnie zastąpić płytki ceramiczne na kuchennych ścianach. Można ją stosować także w okolicy kuchenki i zlewozmywaka. Tapeta winylowa jest bardzo trwała, a przy okazji odporna także na działanie promieni słonecznych. Zwykła tapeta mogłaby stracić swój kolor, ale tapeta zmywalna zawsze będzie prezentować się idealnie. Innym rozwiązaniem do kuchni podobnym do tapet są naklejki ścienne. Taka naklejka posiada takie same właściwości tak zmywalna tapeta, jest jednak mniejsza od tapety. Stanowi ona doskonała dekorację ścienną. Kuchnie często są zabudowane, więc nie ma dużo miejsca na wprowadzenie koloru i wzoru do pomieszczenia. Naklejka sprawia, że możemy mieć na ścianie grafikę z gorącą, parująca kawą, soczystymi owocami, czy kroplami wody. Naklejka ścienna dopasowana do kuchni czy jadalni na pewno sprawi, że kuchnia nabierze koloru i nowego charakteru.

Podsumowując, tapety zmywalne to bardzo dobry pomysł do kuchni. Są one bardzo trwałe, odporne na zniszczenia chemiczne i mechaniczne, jak również odporne na blakniecie od promieni słonecznych. Są przy tym bardzo estetyczne, więc stanowią idealna dekorację do pomieszczeń kuchennych.