Szybka i skuteczna izolacja budynków hodowlanych i magazynowych

Budynki hodowlane i magazynowe sprawiają trudność w czasie układania warstwy ocieplenia ze względu na swoje rozmiary i wysokość. Ułożenie ocieplenia z najczęściej stosowanych materiałów, tj. wełny mineralnej czy styropianu wymagałoby w takim przypadku bardzo dużo czasu i pracy. Ewentualne nietypowe wymiary, załamania, belki etc. jeszcze wydłużałyby ten okres z powodu czasu niezbędnego na docięcie materiału na wymiar.

Możliwe jest jednak wykonanie izolacji dużego pomieszczenia nawet w jeden dzień, z gwarancją skutecznego ocieplenia, wysokiej szczelności warstwy, odprowadzania wilgoci, zapobiegania rozwojowi pleśni oraz skutecznym zniechęcaniu gryzoni. Wszystko to jest możliwe dzięki izolacji pianką poliuretanową. Można ją nakładać na murowane ściany, drewno, beton i blachę.

Pianka po nałożeniu wielokrotnie zwiększa swoją objętość, dzięki czemu dokładnie wypełnia wszystkie szczeliny. Zachowuje ciągłość izolacji, a więc nie dopuszcza do powstawania mostków termicznych. Nie pyli, jest odporna na rozpuszczalniki i rozcieńczone kwasy, zwiększa właściwości antykorozyjne powłoki, na którą zostanie nałożona. Nie jest atrakcyjna na gryzoni. Jest niepalna i samogasnąca. Nakłada się ją wyjątkowo szybko, w ciągu dnia można wykonać ocieplenie kilkuset metrów kwadratowych.

Piankę poliuretanową można nakładać w halach produkcyjnych, magazynach, przechowalniach i chłodniach, a także zbiornikach i pomieszczeniach hodowlanych. Jest więc materiałem uniwersalnym, dobrym do dachów, ścian i fundamentów. Pozwala na wykonanie szybkiej, trwałej izolacji, a przy tym cienkiej i dokładnej.

nakładanie pianki poliuretanowejźródło grafik: www.semida.eu