szklane panele

Szkło we wnętrzu – jak wykorzystać?

Szklane wazoniki, misy, czy nawet świeczniki już nikogo we wnętrzach nie dziwią. Są to sprawdzone dekoracje, które pasują do każdego wystroju. Szkło może się pojawiać także w połączeniu z drewnem, jako stoliki kawowe z ,,okienkiem”, czy przeszklone witryny na dekoracyjną zastawę stołową lub figurki porcelanowe.

Szklane panele z grafikami

szklane panele Jednak już większe konstrukcje szklane są rzadko spotykane. A szkło można wykorzystać nie tylko w meblach i dekoracjach, ale również na podłogach, ścianach, czy schodach. Zacznijmy od podłóg. Szklane płytki są najczęściej stosowane w łazience. Można tam wybrać wzory z motywem morza i wody, dostępne są także panele z grafikami 3D. Taka podłoga idealnie będzie pasowała do łazienki w której są też szklane panele na ścianach lub też lacobel, także rodzaj szkła. Ze szkła można wykonać także schody i balustrady. Takie schody na pewno będą ciekawym elementem w nowoczesnym wnętrzu, zarówno w domu jak i w firmie. Przeźroczyste schody nie są jednak dla każdego. Mimo iż są stabilne i dobrze zamontowane to wiele osób patrzy się na nie z rezerwą, bo chodząc po nich widać co znajduje się pod spodem. Szczególnie osoby z lękiem wysokości nie będą zainteresowane taką opcją.

szklane panele Można także użyć szkła jedynie do wykonania balustrady przy schodach drewniany lub metalowych. Połączenie dwóch materiałów jest bardzo modne, a do tego świetnie wygląda. Taka balustrada może być także stosowana na balkonach i tarasach. Kolejnym elementem ze szkła we wnętrzu mogą być szklane panele. Takie tafle mogą być montowane na ścianie zamiast fotografii, obrazów, czy tapet ze zdjęciami. Można je zatem stosować jako małą dekorację, czy wybrać panele na pół ściany, dzięki czemu będzie ona wyróżniona. Grafika na szkle sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, także w kuchni i łazience. Szklane mogą być również drzwi. Wykorzystuje się do tego szkło hartowane. Drzwi mogą być uchylne, czyli standardowe, jak również przesuwane. Najczęściej stosowane są do oddzielenia kuchni od pokoju dziennego. Wtedy nie potrzeba nam drzwi zapewniających prywatność, a przeźroczyste są nawet pożądane, ponieważ z kuchni widać co się dzieje w salonie. Drzwi przesuwane są częścią zabudowy, toteż zapewniają również izolację akustyczną pomieszczenia.

Jak widać szkło może być stosowane we wnętrzach na różne sposoby, a każdy z nich stanowi dobrą dekorację. Od podłogi po ściany, od małej grafiki do wielkich szklanych tafli – jego możliwości są nieograniczone, więc bez wątpliwości nawet najbardziej wybredny klient znajdzie coś dla siebie.

Więcej na http://www.szklane-panele.pl