szablony malarskie

Szablony malarskie a fototapety

Każdy chce, aby jego pomieszczenia były przytulne i zachęcające do przebywania w nich, w związku z czym przynajmniej chwile poświęcił tematu aranżacji wnętrz. Można powiedzieć, że niedawno przeżywała ona szał jakim były fototapety na ścianę. Po nich przyszedł czas na fototapety 3D.

Szablony malarskie to alternatywa fototapet

szablony malarskieObecnie jednak coraz częściej idą one w niepamięć na rzecz naklejek i szablonów malarskich. Zamiast kolorowych krajobrazów, czy zdjęć z motywem w stylowych pomieszczeniach, na ścianach coraz częściej możemy ujrzeć jednokolorowe motywy, najczęściej roślin, zwierząt bądź napisy głoszące różnego rodzaju życiowe sentencje. Szablony malarskie zdecydowanie są idealną alternatywą dla tapet, których nałożenie zajmuje wiele czasu. Co prawda jeszcze do niedawna szałem było zakładanie pojedynczych pasków np. na jednej ścianie, jednak i tak z pewnością zajmuje to więcej czasu niż naklejenie naklejki czy nawet odmalowanie szablonu. Tak urozmaicona ściana z pewnością nada wnętrzu subtelnego urozmaicenia. Szablony do malowania dostępne są nie tylko w różnych kształtach ale i rozmiarach, w związku z czym mamy naprawdę szerokie pole do popisu z tego zakresu. Do pokoju dziecięcego zwykle są to zwierzęta, wróżki, samochodziki, natomiast do salonu idealnie sprawdzą się kwiatowe motywy, lub napisy z ważną dla nas frazą, cytatem czy inną treścią.

Dodatkowo szablony malarskie mają tą zaletę, że są wielokrotnego użytku, w związku z czym możemy wykorzystać je w kilku miejscach lub po prostu ponownie wykorzystać podczas kolejnego remontu.