styropian w lublinie

Jaki styropian możemy kupić w Lublinie?

Styropian stosuje się do izolacji cieplnej nie tylko ścian, ale także innych części budynku. Choć laicy mogą uważać, że w każdej sytuacji styropian jest zawsze „taki sam”, tak naprawdę rynek obfituje w różne jego rodzaje. Poszczególne styropiany sprawdzają się często tylko w konkretnym zastosowaniu, dlatego warto zwracać na to uwagę przy wyborze.

Rodzaje styropianów

styropian w lubliniePrzyjrzyjmy się temu, jakie styropiany oferowane są w Lublinie. Pierwszym z nich jest styropian do izolacji fundamentów, podłóg na gruncie oraz piwnic. Wyróżnia się on wyjątkowo dobrymi właściwościami izolacyjnymi – współczynnik przewodzenia ciepła wynosi najczęściej 0,0035 W/mK., Ale najważniejsza jest tutaj jego wodoodporność. To dzięki niej może być stosowany w dolnych partiach budynku, które są często przecież narażone na dużą wilgotność, na przykład przez bliskość wód gruntowych. Taki styropian charakteryzuje się także wysokim poziomem wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne. Jak to możliwe? Podczas produkcji stosuje się tylko wyjątkowej gęstości spienione granulki, które zapewniają twardość materiału. Oczywiście także jego wagę, dlatego taki styropian do fundamentów jest cięższy niż inne jego rodzaje. Warto jednak zaznaczyć także, iż jest naprawdę prosty w montażu.

styropian w lublinieDrugi najczęściej kupowany styropian w Lublinie to ten przeznaczony do ocieplania ścian zewnętrznych. Zapewnia on komfort cieplny w budynku na najwyższym poziomie. Ponadto jego stosowanie zapobiega powstawaniu mostków termicznych, ponieważ wykonana izolacja jest ciągła i nie ma żadnych luk. Równie istotne jest to, że taki styropian zabezpiecza ściany przed bezpośrednim działaniem czynników zewnętrznych, sam zaś jest odporny na ich negatywne wpływy. I w odróżnieniu od styropianu pod fundamenty, ten do ścian charakteryzuje się lekkością – ma to znaczenie, ponieważ ściany budynków mogą mieć różną nośność. Jeszcze inny jest styropian do ocieplania dachów płaskich. Powinien on charakteryzować się dwiema bardzo dobrymi właściwościami – jak najniższym współczynnikiem izolacji termicznej oraz jak najwyższą wytrzymałością na ściskanie. Połączenie tych dwóch parametrów daje wyjątkowy produkt, który pozwala na skutecznie zaizolowanie stropodachu. W ofertach producentów z Lublina znajdziemy też styropian do dachów, który już na etapie produkcji pokryto powłoką bitumiczną, papą lub folią aluminiową, co także poprawia jego właściwości.

To dopiero trzy rodzaje styropianów, a jest ich o wiele więcej – to jeszcze styropian do dachów skośnych, na poddasza i na podłogi. Każdy z nich ma inne właściwości, dlatego koniecznym jest zwracanie na to szczególnej uwagi przy wyborze.