drewniane place zabaw

Sprawnościowe place zabaw uczą i bawią

Odpowiedni rozwój dziecka jest ważny dla każdego rodzica, aby go zapewnić trzeba spełnić prę warunków na etapie wczesnego dojrzewania, aby zapewnić maluchowi jak najlepsze warunki. Na typ etapie niezwykle ważny jest rozwój psychoruchowy, gdyż dziecko za młodu buduje sobie wszelkie podstawowe zachowania i skojarzenia z przedmiotami codziennego użytku.

Place zabaw z drewna

drewniane place zabawTo wtedy uczy się z nich korzystać i wykorzystywać podstawowe założenia świata na swoją własną korzyść. To często przez zabawę dzieci poznają elementarne zasady fizyki i jak wykorzystywać je na swoją korzyść, tak aby nie były one szkodliwe dla dziecka. Wiele podstawowych elementów takich jak chociażby huśtawka uczą dzieci wykorzystania działania dźwigni, czy wahadła, które potem wykorzystują z wieloma przedmiotami codziennego użytku. Często nie widzimy tego związku, jednak może to w prosty sposób zaobserwować, gdyż dzieci które były chowane w domu, rzadko bawiły się z rówieśnikami i raczej nie odwiedzały placów zabaw są w dalszym życiu znacznie mniej poradne i bardziej ślamazarne. Idealnym miejscem do takiego rozwoju są sprawnościowe drewniane place zabaw. Często zawierają one w sobie bardzo podstawowe zagadki logiczne, które wymagają odrobinę pomyślunku podczas zabawy.

drewniane place zabawDlatego też uczy to maluchy skutecznego rozwiązywania codziennych problemów i podstawowych zjawisk fizycznych. Chociażby uczy je jak balansować, pokonywać podstawowe przeszkody, czy mniej stabilne podłoże i różnice w wysokości terenu. Pokonywanie tego typu placów wymaga odpowiedniej koordynacji oczu, myślenia i samego ruchu ciała. Dlatego też uczy dzieciaki jak wykorzystywać wszystkie te cechy w tym samym momencie i w sposób zupełnie podświadomy. Możemy bez problemu zauważyć jak młodsze dzieciaki nie radzą sobie z tego typu podstawowymi przeszkodami. Taka chwiejąca się belka może być nie do przejścia dla młodszego dziecka, jednak wystarczy parę miesięcy, aby nie była ona żadnym problemem i mogło ono nawet po niej przebiec. Wychodząc z dzieckiem na taki plac zabaw można bez problemu zaobserwować jego rozwój i coraz to większa łatwość w rozwiązywaniu wszelkiego rodzaju problemów. Takie zabawy są oczywiście także bardzo korzystne dla fizycznego rozwoju dziecka.

Ruch jest niezwykle ważny, gdyż wzmacnia dopiero co rozwijające się mięśnie, kości i ścięgna, które jak nie zostaną wzmocnione i zahartowane na tym etapie, to nigdy nie będą zbyt solidne. Dodatkowo w dzisiejszym, niezbyt zdrowym społeczeństwie ruch jest niezwykle ważny aby uniknąć otyłości, czy cukrzycy.