stoły obrotowe

Sprawne i szybkie grawerowanie przedmiotów

Każdy przedsiębiorca przemysłowy powinien zadbać o jak najlepsze wyposażenie hali produkcyjnej – nowoczesne urządzenia, sprawne linie i systemy transportowe z pewnością będą miały wpływ na efektywność pracowników, a – co za tym idzie – na nasze zyski.

Stoły obrotowe i szybkie wykonywanie zadań

stoły obrotoweWśród maszyn nie powinno zabraknąć między innymi stołów obrotowych. Są one niezbędne na stanowisku do pracy z laserem. Jeśli więc w naszej firmie zajmujemy się między innymi znakowaniem towaru za pomocą lasera – musimy wyposażyć stanowiska w wysokiej jakości stoły obrotowe, które pozwolą na szybkie i precyzyjne wykonywanie zadań. Dzięki nim grawerowanie jest o wiele prostsze – ponadto producenci zapewniają, że zastosowanie stołu obrotowego pozwala na wyeliminowanie strat czasu, które pojawiały się wówczas, gdy konieczne było pakowanie i rozpakowywanie przedmiotów. Stół obrotowy zapewnia ciągłość pracy. Przed rozpoczęciem pracy na takim stole, należy jednak dokładnie spełnić warunki wskazane przez producenta. W pierwszym kroku konieczne jest sprawdzenie stanu technicznego stołu – wszelkie uszkodzenia mechaniczne wykluczają możliwość jego eksploatacji. To dlatego, że w przypadku pęknięcia, użytkownik może przez przypadek mieć styczność z ostrą krawędzią, co doprowadzi do zranienia.

stoły obrotoweTo dlatego prawidłowy stan techniczny jest taki ważny – dla bezpieczeństwa użytkowania. Sam montaż stołu obrotowego nie jest skomplikowany: po prostu umieszcza się go pod laserem. Włączając urządzenie, następuje jego kalibracja – talerz stołu automatycznie zostaje ustawiony w najlepszej pozycji. Oczywiście tylko wtedy, kiedy umieścimy go na poziomym podłożu bez nierówności. Dzięki wbudowanemu czujnikowi optycznemu, stół przestaje się obracać w momencie, gdy dany przedmiot znajdzie się bezpośrednio pod wiązką lasera. Wybierając stół obrotowy, warto wybrać ten, który posiada najwięcej opcji – na przykład opcję pozwalającą na ustalenie liczby wykonanych znaków, po której urządzenie samoistnie się zatrzyma. To zdecydowanie ułatwia pracę, gdyż operator nie musi liczyć przedmiotów – urządzenie robi to za niego. Jak widać, eksploatacja stołu obrotowego nie jest trudna i nie wymaga specjalnego przeszkolenia. Oczywiście użytkownik przed rozpoczęciem pracy powinien dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo.

Do jego zadań będzie zaś należało jedynie ręczne nakładanie przedmiotów na talerz stołu – nie będzie miał bezpośredniego kontaktu z wiązką lasera. Wydaje się, że stoły obrotowe to niezbędne wyposażenie każdego nowoczesnego zakładu przemysłowego.