pranie wykładzin dywanowych

Skuteczny sposób na pranie wykładzin dywanowych

Pranie dywanów, wykładzin, czy mebli tapicerowanych to obowiązek, który wiele osób przekłada z dnia na dzień. Z reguły nawet po dokładnym wyczyszczeniu materiału, ten nie odzyskuje swojego dawnego blasku, wciąż pozostają na nim ślady zabrudzeń i wcale nie pachnie świeżością. Jest jednak na to sposób. Specjaliści zajmujący się profesjonalnym praniem wykładzin dywanowych znaleźli skuteczne rozwiązanie, aby momentalnie pozbyć się wszelkich zabrudzeń.

Szybkie pranie wykładziny

 pranie wykładzin dywanowychJest nim pranie ekstrakcyjne. Czyszczenie wykładzin metodą ekstrakcji pozwala przywrócić materiałom kolor, a także usunąć z niego nawet najcięższe plamy. Jaki jest sekret tej techniki? Firmy świadczące usługi z zakresu ekstrakcji dysponują specjalnymi środkami czyszczącymi i odplamiającymi, które przystosowane są właśnie do tego typu materiałów. Odpowiednio dobrane produkty wciera się w zabrudzony materiał, a ten w połączeniu z wodą dokładnie rozmywa cały brud osiadający nawet w głębokiej strukturze materiału. Ostatecznie cały kurz i inne zanieczyszczenia odsysane są za pomocą odkurzacza. Jeżeli na dywanie lub meblach wciąż pozostały jakieś plamy po napojach, fachowcy wykonują dodatkowe odplamianie. Cały proces czyszczenia może zająć godzinę lub nawet pięć godzin, w zależności od rozmiarów czyszczonego materiału oraz zabrudzeń, które się na nim znajdują.

 pranie wykładzin dywanowychJedna z firm, która w swojej ofercie ma profesjonalne pranie wykładzin dywanowych w Warszawie, proponuje swoim klientom przyjazd do ich domu i wykonanie wszystkich usług pod okiem domownika. Oszczędza to nie tylko czas osoby zlecającej, ale również jej pieniądze, które przeznaczyłaby na przewóz produktów do pralni. Mimo że pranie ekstrakcyjne jest tak skuteczne, to wciąż pozostaje stosunkowo niedrogie. Cena za jednorazowe pranie może wynosić około 100 złotych lub mniej. Efekt z pewnością zadowoli każdego, gdyż wyprany materiał niemalże w całości odzyskuje swój kolor, a dodatkowo utrzymuje w sobie świeży zapach na bardzo długi czas. Pranie ekstrakcyjne jest dziś jedną z najczęściej wybieranych metod czyszczenia wykładzin dywanowych. Na jej wybór ma wpływ nie tylko niska cena, ale przede wszystkim skuteczność.

Za pomocą ekstrakcji można wyczyścić zabrudzenia, których nie ma możliwości usunąć podczas standardowego czyszczenia. Dodatkowo usługa może zostać wykonana w domu, bez konieczności przewożenia materiałów. Jest to jednak zależne od oferty, którą dana firma przedstawia. Niepodważalną zaletą stosowania prania ekstrakcyjnego jest piękny zapach, który pozostaje na wykładzinie przez długi okres.