biologiczna oczyszczalnia

Skuteczna oczyszczalnia biologiczna

Zajmowanie się swoimi nieczystościami jest obowiązkiem każdej osoby je produkującej, zwykle robi to za nas kanalizacja miejska w większych miastach, jednak nie zawsze mamy do niej dostęp. Sieć kanalizacyjna rzadko jest ciągnięta do mniejszych miast i na wsiach, dlatego też mieszkańcy tych rejonów muszą sobie radzić na własną rękę.

Biologiczna oczyszczalnia to hit

biologiczna oczyszczalnia Oczywiście nie jest to duży problem, gdyż istnieje na to parę różnych sposobów, które charakteryzują się różną wydajnością, ale i tak są użytkowane przez sporą ilość osób. Metodą bardziej tradycyjną, popularną głównie w starszych domach i dawniej są zbiorniki na szambo. Wszyscy raczej doskonale zdajemy sobie sprawę z ich istnienia, są one dość toporne w obsłudze, tylko gromadzą nieczystości, ale w żaden sposób się nimi nie zajmują. Częstym problemem jest nieprzyjemny zapach wydobywający się z włazu zakrywającego taki zbiornik, który rzadko kiedy jest odpowiednio szczelny. Zależnie od ilości mieszkańców, tego typu konstrukcja zapełnia się raczej szybko i trzeba ją często opróżniać, co z kolei generuje całkiem spore koszta i jest zmorą wielu osób korzystających z tego typu instalacji. Znacznie nowocześniejsze i popularne w dzisiejszych czasach są przydomowe oczyszczalnie ścieków, które pozwalają na bardzo wydajne, ekologiczne i oszczędne zajmowanie się naszymi nieczystościami.

biologiczna oczyszczalnia Zwykle cena takiej oczyszczalni jest bardzo podobna do zbiornika na szambo tej samej klasy, a sama instalacja jest znacznie bardziej opłacalna. Niejedna skuteczna biologiczna oczyszczalnia w Poznaniu jest hitem od wielu lat, korzysta się z nich na przedmieściach i w okolicznych wioskach bardzo intensywnie. Zwykle w tym samym przedziale cenowym taka konstrukcja ma odrobinę mniejszą pojemność, jednak nie dajmy się zmylić, jest w stanie pomieścić znacznie więcej między opróżnieniami. Biologiczna oczyszczalnia na bieżąco filtruje nieczystości, nawet od 1600 litrów na dobę, co jest wynikiem niesamowicie dobrym i zupełnie osiągalnym w nowych modelach. To oznacza, że spora część materiału jest przerabiana na wodę oczyszczoną o klasie BZT5 równej 20, co oznacza, że kategoryzuje się ją jako dobrze oczyszczone ścieki komunalne. Nie jest zalecane picie tego typu wody, jednak bez problemu nada się ona do wszelkiego rodzaju nawadniania gruntu, lasów, czy też pól.

Dzięki ciągłemu filtrowaniu, nieczystości są na bieżąco usuwane, przez co zbiornik tego typu zapełnia się w znacznie wolniejszym tempie. Pozwala to zaoszczędzić spore sumy na wywozie nieczystości i dodatkowo produkuje wodę z której możemy skorzystać.