Skuteczna ochrona przed wandalami — bramki obrotowe

Obiekty użyteczności publicznej — w tym siłownie, baseny czy kluby — bardzo często poddane są licznym atakom i agresjom ze strony wandali. Niektórzy właściciele firm na własnej skórze doświadczyli nieprzyjemnego kontaktu z takimi osobami, inni na szczęście mieli okazję wyłącznie słyszeć o takich incydentach.

Bramki w budynku

bramki obrotoweZ pewnością osoby konfliktowe nie są mile widziane w lokalach, jednak w jaki sposób się przed nimi przestrzec? Czy budynek otwierany dla tak szerokiego grona osób powinien mieć dodatkowe zabezpieczenia? Wielu właścicieli budynków użyteczności publicznej żyje w przekonaniu, że w żaden sposób nie są w stanie uchronić się przed niechcianymi klientami. Wówczas zmuszani są ich wypraszać i często przerywać zajęcia innym osobom, którym agresorzy przeszkadzają w zabawie, relaksie czy rekreacji. Rozwiązanie jest jednak bardzo proste. Są nim wytrzymałe bramki obrotowe, które najczęściej umieszcza się przy wejściu do budynku bądź w przejściach do dalszych jego stref. Ich zniszczenie nie jest łatwe, dlatego że wykonane są z grubego metalu, a te w wersji obudowanej dodatkowo posiadają konstrukcję chroniącą przed wejściem od dołu, góry i od boku. W praktyce oznacza to tyle, że klienci, którzy wchodzą do danego budynku, muszą najpierw przejść przez bramki obrotowe. Tam zazwyczaj skanują bilet bądź kod, który posiadają, uprawniający ich do wejścia.

bramki obrotoweNiechciane osoby takiego kody nie mają, a tym samym wejście dla nich pozostaje zablokowane. Bramki obrotowe umożliwiają przekroczenie blokady tylko jednej osobie w tym samym momencie, dlatego nie wchodzi też w grę próba przepchnięcia się. Zastosowanie takiego zabezpieczenia nie wpłynie znacznie na komfort korzystania z budynku, lecz zapewni za to bezpieczeństwo personelowi, właścicielowi oraz klientom. Rzecz jasna nie we wszystkich firmach możliwe jest przekazanie kodu dostępu klientom. Właśnie dlatego, takie bramki obrotowe umożliwiają sterowanie system zabezpieczeń zdalnie — na przykład z pomieszczenia przeznaczonego dla ochrony. Bramki obrotowe to najprostszy sposób na zabezpieczenie się przed niechcianymi gośćmi, w tym wandalami czy osobami pijanymi. Urządzenie jest intuicyjnie proste w obsłudze, dlatego nie stanowi problemu dla osób, które są uprawnione do wejścia.

Miejsc, w których można wykorzystać takie bramki, jest dużo. Mogą to być wszelkie obiekty przeznaczone do wypoczynku i rekreacji, ale też kluby fitness, obiekty sportowe czy budynki państwowe. Warto zapoznać się z dostępnymi na rynku rodzajami bramek obrotowych i wybrać najodpowiedniejszą dla swojej firmy.