domowa sauna parowa

Sauna – co trzeba o niej wiedzieć?

Korzystanie z sauny nie jest jeszcze w naszym kraju bardzo popularne. W Skandynawii korzysta się z niej nawet codziennie, jednak w Polsce sauna jest odwiedzana jedynie przy sesjach zabiegów spa, czy w aquaparkach.

Sauna parowa ma wiele korzyści

domowa sauna parowaPrzyczyną braku popularności sauny może być niewiedza na temat jej dobroczynnego wpływu na nasz organizm, jak również brak wiedzy o jej rodzajach. Sauna nie musi być miejscem niezwykle gorącym i pełnym wilgoci, może być sucha i jedynie przyjemnie ciepła. Zacznijmy jednak od tego, jakie korzyści płyną z korzystania z sauny. Przede wszystkim duża domowa sauna parowa pozwala nam pozbyć się toksyn z organizmu. Poprzez zastosowanie wysokiej temperatury są one wypacane przez nasz organizm. Ciepło sprzyja także odchudzaniu. Zarówno przed treningiem, jak i po stosowanie sauny jest korzystne. Organizm się oczyści, czy też przygotuje się na trening. Z sauny można też korzystać na przemian z treningami. Pobudzi ona przemianę materii i spalaniem tłuszczu. Każdy rodzaj sauny jest dobry dla osób, które mają problemy z bólami mięśniowymi, zarówno spowodowanymi kontuzjami, jak i pracą siedzącą. Ciepło rozgrzewa mięśnie, sprawia, że stają się rozluźnione, przez co ból znika całkowicie lub jest mniej dokuczliwy.

domowa sauna parowaTutaj polecana jest szczególnie sauna typu infrared. Promienie podczerwone wnikają głęboko w naszą tkankę, działają na nią relaksująco. Sauna sprawdzi się także w przypadku bólu stawów, zmianom zwyrodnieniowym. Gorące powietrze w saunie sprzyja osobom mającym problemy z układem krwionośnym. Ciepło sprawia, że naczynia krwionośne się rozszerzają, podnosi się lekko ciśnienie, serce lepiej pracuje. Mamy wtedy więcej energii, poprawia się ukrwienie organizmu. Osoby z niskim ciśnieniem koniecznie powinny korzystać z sauny, ale nadciśnieniowcy i osoby z żylakami powinny jej unikać. Sauna jest dobrym uzupełnieniem dbania o urodę. Ciepło i wilgoć odblokowuje pory skóry i pozwalają jej pozbyć się toksyn. Po sesji w saunie dobrze jest zrobić peeling twarzy i ciała, który pozwoli na jeszcze lepsze oczyszczenie skóry i pozbycie się martwego naskórka. Kremy i balsamy będą się lepiej wchłaniać i skóra będzie bardziej nawilżona. Jak widać korzystanie z sauny jest świetną rzeczą.

Pomoże nam w walce o dobry wygląd i nasze zdrowie. Jeśli nie lubimy wilgoci i bardzo wysokiej temperatury to lepszym rozwiązaniem będzie korzystanie z sauny na podczerwień, a nie z tradycyjnej parowej. Przed skorzystaniem z sauny warto też zapytać się lekarza o przeciwwskazania i zasady korzystania z niej.