podkład pod wykładzinę podłogową

Rodzaje dostępnych podkładów pod wykładziny

Wykładziny wracają do wielu wnętrz nowoczesnych domów, głównie dzięki dostępności wielu wzorów oraz faktur, które można dopasować do każdego stylu. Wnoszą do pomieszczeń dużo ciepła oraz charakteru, a dodatkowo stanowią dekorację.

Podkład tani i dobry

podkład pod wykładzinę podłogową Nie można jednak pominąć bardzo ważnego aspektu – zabezpieczają podłogę przed przedostawaniem się zimna, dlatego stąpając po dywanie cieszymy się ciepłem. Dodatkowo delikatnie tłumi dźwięki, dzięki czemu w domu panuje cisza i spokój. Ja jednak właściwie położyć wykładzinę, by nie przedostawała się do niej wilgoć i cząsteczki kurzu? Każda wykładzina powinna być od spodu zabezpieczona specjalnym podkładem, który ma pełnić wiele funkcji. Najczęściej jest to prosta siatka, która nie spełnia swojej roli i po krótkim czasie użytkowania dywan nadaje się tylko do wymiany. Podkład pod wykładzinę podłogową z pianki jest tanim i prostym rozwiązaniem, które samodzielnie można położyć pod każdy dywan. Stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed wilgocią, a jednocześnie zabezpiecza przed uszkodzeniami. Poza tym znacznie poprawia komfort poruszania się po wykładzinie, napotykamy amortyzację ruchów, dzięki czemu chodzenie po mieszkaniu jest bardzo przyjemne.

podkład pod wykładzinę podłogową Pianki dostępne są w różnych grubościach, w zależności od rodzaju wykończenia podłoża oraz grubości dywany. Nie należy tworzyć zbyt grubej warstwy na posadzce, by mogła ona swobodnie oddychać. Warto jednak pamiętać, że to komfort cieplny w mieszkaniu jest najistotniejszy. Trzeba więc wybrać taką piankę, która zadba o elastyczność, a także wykorzysta energię wytwarzaną podczas chodzenia do ogrzania pomieszczenia. Odpowiednio dobrana pianka może stanowić również izolację dźwiękową ograniczając hałasy powstałe podczas poruszania się. Dużą ich zaletą jest fakt, że pianki są łatwe w montażu. W każdym momencie można właściwie dociąć podkład do powierzchni dywanu tak, by nie wystawał poza jego krańce. W przypadku grubszej warstwy izolacyjnej można również pozbyć się niewielkich nierówności posadzki, które nie będą odczuwalne. Wykładziny podłogowe oferowane w popularnych marketach nie posiadają wystarczających zabezpieczeń, które ochronią je przed wilgocią pochodzącą z posadzki. Wymagane jest wcześniejsze zakupienie oraz położenie lekkiego podkładu, który można dostać w naprawdę korzystnych cenach.

Daje on nie tylko komfort użytkowania, ale również sprawia, że dywan przez wiele lat wygląda jak nowy. Nie trzeba wielu warstw, ani drogich rozwiązań, by otrzymać właściwie zaizolowaną podłogę utrzymującą ciepło.