izolacja poddasza pianką

Problemy związane z izolacją poddasza pianką

Izolacje natryskowe to rozwiązanie, które bardzo dobrze sprawdza się zarówno w przypadku niewielkich budynków jednorodzinnych o charakterze mieszkalnym, jak i również dużych obiektów przemysłowych.

Izolacja poddasza pianką to ochrona budynku

izolacja poddasza piankąTrzeba jednak pamiętać, że nie ma metody idealnej. W przypadku każdej technologii ociepleniowej możemy mówić o wadach i zaletach. Oczywiście izolacja pianką nie ma zbyt wielu słabych punktów, ale czasami zdarzają się przypadki, w których możemy natrafić na problemy. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że izolacja poddasza pianką zyskuje swoje docelowe właściwości termoizolacyjne dopiero po wyschnięciu i nabraniu odpowiedniej konsystencji. Jeżeli nie jesteśmy w stanie zapewnić warunków niezbędnych do wyschnięcia powłoki to izolacje natryskowe nie będą w stanie skutecznie chronić naszego budynku. Może się tak zdarzyć w przypadku nadmiernej wilgotności powietrza. W takich przypadkach konieczne będzie osuszenie wnętrza budynku przez zastosowaniem izolacji. Kolejna sprawa to odpowiedni dobór mieszanki do konkretnego przypadku. Ta kwestia również potrafi nastręczać sporych trudności. Odróżnienie pianek otwarto komórkowych i zamkniętych czasami sprawia trudności. Trzeba jednak pamiętać, że na rynku dostępne są również mieszanki obu typów, ale ich ceny są dosyć wysoki. Na koniec warto wspomnieć o wysokich kosztach związanych z zakupem certyfikowanej aparatury, dzięki której natrysk pianki poliuretanowej może być przeprowadzony.

Niestety natrysk pianki wymaga zastosowania zaawansowanych technicznie aplikatorów oraz agregatów. Ten wymóg sprawia, że końcowa cena usługi rośnie w zauważalny sposób.

Źródło:

http://www.purtech.pl/oferta/doskonala-izolacja-quadfoam-500/izolacja-dachu