Posadzki żywiczne – nowoczesny i innowacyjny pomysł na wykończenie podłóg

Posadzki nowoczesne, eleganckie zazwyczaj najbardziej pasują do wnętrz minimalistycznych, prostych, w których nie panuje przepych, ani przesyt form. Jednak czym jest posadzka nowoczesne, jest trudne do zdefiniowania.

Posadzki żywiczne nie tylko w przemyśle

posadzki żywiczneNowoczesność i innowacja we wnętrzach kojarzy się najczęściej z podłogami wykończonymi w wysokim połysku i przypominające jednolita formę. Z pewnością nie jest to podłoga wyłożona kaflami lub wykładziną, jednakże nie oznacza to, iż nowoczesna podłoga wyklucza wzory. Takie podłogi mogą być zarówno wykorzystywane w domach prywatnych, jak i w halach przemysłowych oraz w magazynach. Nowoczesność oznacza także łatwość wykonania, trwałość, jak również prostotę w utrzymaniu czystości. W obiektach przemysłowych posadzkę taką stanowią będzie już na przykład beton monolityczny. Innowacyjne technologie charakteryzują się także zbrojeniami z włókien polimerowych. Nowoczesne posadzki żywiczne z Wrocławia zazwyczaj występują w postaci białych jednolitych i gładkich tafli. Podłoga z żywicy prezentuje się niezwykle efektownie. Oprócz wyglądu cechują się one wytrzymałością na wszelkie zabrudzenia oraz uszkodzenia.

posadzki żywiczneMateriał żywiczny jako posadzka zapewnia mieszkaniom i innym obiektom użytkowym niezwykły design, jak i jest praktyczny. Oprócz miłośników stylu nowoczesnego posadzki żywiczne wybierane są także do wykończenia podług w mieszkaniach w stylu industrialnym. Najczęstszym rodzajem posadzek żywicznych są te wykonane z żywicy epoksydowo- poliuretanowej. Powyższe podłogi już od dawna przestały być uważane jako posadzka wyłącznie użytkowana w pomieszczeniach magazynowych, a także przemysłowych. Na stałe wstąpiła do mieszkań loftowych, nowoczesnych i industrialnych. Swoja popularność zawdzięcza przed wszystkim swojej trwałości. Są pozbawione fug, łączeń, nie istnieje prawdopodobieństwo, ze się wybrzuszą lub pękną, jak dzieje się w przypadku kafli lub paneli drewnianych. Nie trzeba ich także często poddawać renowacji, co pozwala zaoszczędzić cenny czas, koszty, jak i nerwy związane z przeprowadzaniem jakichkolwiek napraw. Podłogi żywiczne zazwyczaj występują w postaci dwuskładnikowej. Na rynku istnieją posadzki takie jak, żywice epoksydowe, żywice poliuretanowej oraz mieszkanki dwóch wcześniej wymienionych, czyli żywice epoksydowo – poliuretanowe.

Podłogi te są niezwykle szybkie do wykonania, a także daje mnóstwo możliwości dekoracyjnych, jak i aranżacyjnych. Żywice występują w wielu barwach, jak również występuje możliwość ich dowolnego łączenie ze sobą, tworząc tym samym niepowtarzalne aranżacje wnętrz.