styropian w lublinie

Płyty PIR w ocieplaniu dachu

Izolacja termiczna domu jest niezwykle ważnym elementem podczas konstrukcji każdego budynku. Bez niej nie będzie on w stanie utrzymać wygenerowanego w środku ciepła, a jego strata będzie natychmiastowa. Dodatkowo całe zimno z zewnątrz bez żadnego problemu przedostaje się do wewnątrz i niezwykle szybko powoduje wychłodzenie całego wnętrza.

Termoizolacja budynków mieszkalnych

izolacjaSzczególnie ważne jest odpowiednie ocieplenie dachu, który zwykle jest znacznie cieńszym elementem od ścian budulcowych budynku. Dlatego też łatwiej przepuszcza on zimno i trzeba się odpowiednio za niego zabrać. Oczywiście istnieje wiele sposobów na odpowiednie ocieplenie dachu. Najczęściej wykorzystuje się styropian, lub różne wełny mineralne. Jednak metody te mają swoje spore wady, które decydują o tym, że nie są zbyt wydajne. Oba z nich potrzebują bardzo grubej warstwy aby skutecznie ocieplać pomieszczenie, które mają izolować przed nadmierną utratą ciepła. Zwykle warstwa taka ma nawet kilkadziesiąt centymetrów, co powoduje dość spore ubytki na metrażu takiego mieszkania. Tyle przestrzeni z każdej ze stron pomieszczenia skutecznie odbiera większą przestrzeń, a w wielu miejscach jest ona na wagę złota, a szczególnie na poddaszu, gdzie zawsze chcemy zagospodarować trochę dodatkowego miejsca. Często staje się ono dodatkowym pokojem mieszkalnym, do którego termoizolacja jest po prostu wymagana.

izolacjaW tej kwestii bardzo skuteczne okazują się być płyty warstwowe PIR dachowe, które są stosunkową nowością na naszym rynku, jednak niezwykle szybko zyskują na popularności. Są one niesamowicie cienkie, a posiadają przy tym najniższy współczynnik przepuszczalności cieplnej na rynku. Dlatego też nawet przy mniejszej warstwie niezwykle skutecznie izolują takie pomieszczenie. Specjalnie przygotowane płyty dachowe posiadają warstwę wierzchnią wykonaną z aluminium, które skutecznie odbija zimno i przyciąga ciepło, które odpromieniowuje z powrotem do wnętrza budynku. Jest to instalacja niezwykle wydajna i prosta w montażu. Nie musimy się także martwić o ubytki w metrażu, gdyż będzie to zaledwie parę, niewidocznych centymetrów. Pomimo swojej małej objętości, płyty tego typu są do kilku razy bardziej wydajne od wysokiej jakości styropianu. Nie są one także wbrew pozorom wcale drogie, gdyż mieszczą się w przedziale cenowym bardzo podobnym do reszty typów ogrzewania.

Są one jednak zdecydowanie bardziej wytrzymałe ze względu na swoją jednolitą, warstwową strukturę. Po ich demontażu najczęściej można ich ponownie użyć, lub zastosować do recyklingu i wykorzystać ponownie przy produkcji nowych.