meble na wymiar

Piękne i funkcjonalne meble na wymiar

W dzisiejszych czasach przykładamy ogromną uwagę do wystroju naszego domu. Podczas prac remontowych poszukujemy więc niebanalnych rozwiązań, które nie tylko pozwolą nam funkcjonalnie zagospodarować często małą przestrzeń mieszkania, ale również zadbają o jej design.

Meble na wymiar tworzą fachowcy

meble na wymiarWszystkie wyżej przytoczone oczekiwania spełniają dziś meble projektowane na wymiar, które możemy zaprojektować z różnorodnych tworzyw wedle własnego uznania. Jak wygląda proces projektowania mebli na wymiar? Zakup mebli projektowanych na wymiar wiąże się z systematyczną, osobistą konsultacją z firmą stolarską, z którą zdecydujemy się nawiązać współprace. Warto przy tym podkreślić, że najlepsze, renomowane na rynku firmy oferujące meble na wymiar zapewniają swoim klientom porady kilku fachowców. Klienci mają wówczas możliwość przedstawienia swych pomysłów nie tylko stolarzowi, ale również dekoratorowi wnętrz czy nawet architektowi. Zazwyczaj bardziej zaawansowane rozmowy prowadzone są bezpośrednio w mieszkaniu klienta, w którym fachowcy mogą m.in. zmierzyć wymiary przestrzeni, która zostanie przez nich zagospodarowana. Wykwalifikowani pracownicy opracowują również zaawansowane rysunki techniczne, które mogą zostać wykonane za pośrednictwem specjalnych wzorników 3D. Klienci mogą wówczas zobaczyć prototyp stworzonych dla nich mebli, które dopiero po uzyskaniu ich akceptacji zostaną skierowane do produkcji.

meble na wymiarMeble na wymiar dedykowane są ponadto różnym przestrzeniom, m.in. łazience, kuchni, salonowi, sypialni, a także niezwykle modnej aktualnie garderobie. Klienci będą mieli również możliwość wyboru spośród wielu dostępnych na rynku surowców, które wykorzystuje się dziś przy produkcji mebli. Szczególną popularnością cieszy się dziś solidne drewno sosnowe, które można malować na dowolne kolory (najbardziej pożądana jest aktualnie uniwersalna i stylowa zarazem biel) oraz lekkie i tanie płyty ABS oraz MDF, które można poddawać plastycznej obróbce. Warto również podkreślić, że meble projektowane na wymiar mogą pozwolić nam zaoszczędzić wiele cennego miejsca. Po wstępnych oględzinach mieszkania fachowcy mogą zaoferować nam wiele funkcjonalnych możliwości umożliwiających zagospodarowanie nawet najmniejszych pomieszczeń.

Przykładem tego typu rozwiązań są m.in. różnego rodzaju wnęki czy rozbudowane szafy, w których ulokować można m.in. zmywarkę czy nawet i lodówkę. Wycena mebli na wymiar jest więc w pełni uzależniona od konkretnego projektu, na który finalnie się zdecydujemy oraz od rodzaju materiałów, które zostaną do jego produkcji wykorzystane.