parapety granitowe

Parapety z granitu

Choć granit kojarzy nam się z nagrobkami, jest to materiał, który ma o wiele szersze zastosowanie. Wystarczy wspomnieć chociażby o parapetach. Parapety z granitu zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością, zwłaszcza u osób, którym zależy na aranżacji eleganckich, luksusowych wnętrz.

Zalety parapetów z granitu

parapety granitoweKamień zawsze bowiem prezentuje się luksusowo i nic dziwnego, ponieważ swoje kosztuje. Dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej, najczęściej spotkać możemy różne odcienie szarości, ale też granit biały czy różowy. Tak szeroki wybór sprawia, że każdy może mieć parapet, jaki sobie wymarzył. Dlaczego jeszcze warto postawić na parapety granitowe? Szlachetny granit charakteryzują bardzo dobre parametry techniczne. Jest on wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne, na zarysowania, jak i odporny na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, na przykład promieni słonecznych. W odróżnieniu od drewna czy materiałów drewnopodobnych, nie blaknie on pod wpływem słońca, nie powstają też na nim żadne przebarwienia. Mimo upływu czasu, parapet granitowy wciąż będzie wyglądał tak samo. Granit może być więc stosowany zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz – nic się z nim nie stanie. W dodatku łatwo go utrzymać w czystości.

parapety granitoweZakłady kamieniarskie po cięciu granitu polerują go, a proces ten sprawia, że trudniej jest zaplamić lub zabrudzić kamień. Taki parapet wystarczy regularnie przecierać mokrą szmatką. Choć w ofertach producentów dostępne są granitowe parapety wewnętrzne, na to rozwiązanie decydują się tylko osoby o bardzo dobrej sytuacji materialnej, gdyż jest to rozwiązanie o wiele droższe niż parapety aluminiowe. Mimo tego jeżeli zależy nam na atrakcyjnym wyglądzie wnętrza, warto z tego rozwiązania skorzystać. Często też niektórzy decydują się na inny kamień, a mianowicie marmur, który również we wnętrzach wygląda naprawdę atrakcyjnie. Z kolei zewnętrzne parapety granitowe są często kupowane, ponieważ dzięki nim każda elewacja może prezentować się wyjątkowo, a dla wielu osób naprawdę ważne jest to, jak ich dom prezentuje się dla otoczenia. Jeśli więc zależy nam na prestiżu, będzie to z pewnością dobry wybór, który pokaże, że dom jest dla nas bardzo ważny i dobrze o niego dbamy.

Kupując parapety granitowe, możemy mieć pewność, że jest to jednorazowa inwestycja, ponieważ taki parapet będzie nam bez problemów służył przez naprawdę długie lata – i wciąż będzie wyglądał idealnie, nie wyblaknie ani nie pojawią się na nim żadne rysy, nie straci głębi koloru i nie zostanie uszkodzony w żaden sposób.