Oświetlenie led

Oświetlenie led – niestandardowe rozwiązania

Oświetlenie led jest coraz częściej wybierane nie tylko do domów, ale także do ogrodu, sklepów, lokali usługowych, czy salonów spa. Jest ono silne, ekologiczne, nie pobiera wiele energii, a wielość produktów sprawia, że można zastosować bardzo ciekawe rozwiązania aranżacyjne.

Oświetlenie led w taśmie

Oświetlenie led Nie musimy stawiać jedynie na zwykłe lampy stojące, wiszące, czy na oprawy sufitowe. Źródło światła może znajdować się w różnych miejscach, może mieć różne kolory czy odcienie. Z pewnością żarówki led można umieścić przy schodach. Mogą to być oprawy wbudowane w ścianę blisko podłogi, jak również taśmy led montowane na krawędziach schodów. Oświetlenie schodów jest korzystne, szczególnie jeśli lubimy w nocy wstawać do kuchni czy do łazienki. Wtedy jasne światło górnej lampy byłoby zbyt jasne i raziłoby w oczy. Chodzenie po ciemku jednak jest niebezpieczne i grozi wypadkiem. Światło przy schodach jest na tyle jasne, że widzimy swoją drogę, jednak na tyle delikatne, że nikomu ze śpiących domowników nie będzie ono przeszkadzało. W barach czy pubach często można znaleźć oświetlenie lady barowej, półek z alkoholem czy parkietu.

Oświetlenie led W takich lokalach najczęściej panuje półmrok, dzięki czemu atmosfera staje się bardziej prywatna i lepsza do zabawy. Stosuje się tam często kolorowe oświetlenie led, szczególnie na parkiecie. Barwne światła są atrakcyjne i pasują do tanecznej muzyki i zabawy. W nowoczesnych domach i biurowcach można spotkać oświetlenie led nie tylko na suficie, ale również na ścianach. Taśmy led można zamocować pionowo zaczynając od jednej ściany, przez sufit, kończąc na drugiej ścianie. Takie świetlne przejście nadaje się idealnie do odznaczenia działu firmy czy też zaznaczenia wejścia to części relaksacyjnej w domu. Na samym suficie natomiast możemy zastosować podświetlane kasetony, najczęściej dostępne w kolorze mlecznym. Oświetlenie led sprawdza się zarówno jako standardowe źródło światła (do oświetlenia całego pomieszczenia), jak i do wyróżnienia niektórych elementów. Mogą to być schody, lustra, szafki z dziecięcymi zabawkami, miejsce koło kominka, czy koło wanny z jacuzzi (obudowy odporne na wodę). Takie zastosowanie sprawi, że będziemy mieli ciekawe źródło światła, a przy tym dobrą dekorację pomieszczenia. Takie dwa w jednym.

Jeśli wybierze się opcję kolorystyczną, nie zwykłą białą, to na pewno będzie to nowoczesne oświetlenie, które będzie zwracało na siebie uwagę. Z