polecany sklep z obuwiem roboczym

Obuwie robocze – czym musi się charakteryzować?

Ochrona stóp jest kwestią ważną w wielu zawodach i pracach, na przykład przy pracach ziemnych, budowlanych, a nawet laboratoryjnych. Mamy robocze trzewiki, sandały, półbuty, czy bury typu kalosze. Sprawdzają się one zarówno latem, jak i zimą, można je z łatwością dopasować do wykonywanych prac, jak i dopasować do obowiązujących przepisów prawnych.

Wybór dobrego obuwia roboczego

polecany sklep z obuwiem roboczymNie ma wątpliwości, że polecany sklep z obuwiem roboczym na pewno będzie miał w swojej ofercie buty bezpieczne, ochronne i zawodowe. Jest kilka wytycznych, które musi spełniać każdy dobry but do pracy. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że musi być on wygodny. Pracując osiem godzin w warunkach szkodliwych i niebezpiecznych nie można nosić niewygodnych butów. Buty robocze nie mogą krępować ruchów, muszą przepuszczać powietrze i nie sprawiać, by stopa się pociła. But powinien mieć miękką wyściółkę, która dopasuje się do kształtu stopy. Z zewnątrz natomiast powinien być sztywny, wręcz twardy, dobrze zabezpieczony. W końcu musi chronić stopę, przed uszkodzeniami. Takie uszkodzenia można podzielić na wiele kategorii. Są buty chroniące przed uszkodzeniami mechanicznymi, np. przed spadającymi ciężkimi przedmiotami, buty do prac w miejscach z zagrożeniem wybuchem lub pożarem, buty chroniące przed prądem elektrycznym, czynnikami chemicznymi np. w laboratorium, czy też zwykłe buty chroniące przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Wszystko zależy od tego z jakimi czynnikami pracownik będzie miał do czynienia.

obuwie roboczePodeszwa buta często wykonywana jest z poliuretanu, który jest odporny na działanie wysokich temperatur, sięgających nawet stu stopni Celsjusza. Wierch buta wykonywany jest ze skóry, tekstyliów czy materiałów sztucznych. Wyściółka w środku jest z tkaniny, która jest miękka i przyjemna w dotyku. Istnieją także buty bardziej specjalistyczne i dopasowane do potrzeb konkretnej branży, takie jak buty dla spawaczy, czy buty dla osób pracujących w przemyśle spożywczym. Warto wybierać przede wszystko buty robocze od sprawdzonych producentów, dzięki czemu mamy pewność, że będą one trwałe, nie rozkleją się, czy nie będą miały pękającej podeszwy.

Liczy się także konserwacja, dlatego też warto razem z butami kupić także środki pielęgnujące, takie jak pasty do butów czy impregnaty w sprayu. Przedłużą one żywotność buta, jak również sprawią, że będzie on mniej ,,łapał” zabrudzenia, będzie łatwiejszy w czyszczeniu oraz wodoodporny. Dobrze jest zatem mieć drugą parę roboczych butów na zmianę, żeby druga mogła wyschnąć po czyszczeniu oraz impregnacji.