klimakonwektor kanałowy

O klimakonwektorach kanałowych

Klimakonwektor jest to urządzenie, które ma za zadanie utrzymywać stałą, ustaloną temperaturę w pomieszczeniu przez określony czas. To rozwiązanie najczęściej stosuje się w obiektach użyteczności publicznej, w firmach oraz w biurach.

Klimakonwektor i oszczędność energii

klimakonwektor kanałowyTo nie jest to samo co klimatyzator, ponieważ w klimatyzatorze czynnikiem roboczym jest szybkowrzący freon, natomiast w klimakonwektorze – woda lub jej mieszanina z jakąś substancją. Dużą efektywnością działania cieszą się klimakonwektory kanałowe, które producenci projektują w zgodzie z normami krajowymi oraz europejskimi. Takie urządzenia posiadają możliwość różnego rodzaju konfiguracji, pozwala na to bowiem modułowa obudowa. Ponadto są wyposażone w wysokiej jakości, efektywne filtry powietrza, które pozwalają oczyścić powietrze. Dodatkowo producenci wskazują na to, iż taki klimakonwektor kanałowy pozwala na oszczędność energii, ponieważ zastosowano w produkcji wysokiej jakości silnik EC. Co jeszcze warto wiedzieć o klimakonwektorach?

klimakonwektor kanałowyZ pewnością wiele osób martwi się, że duży wentylator sprawi, iż urządzenie będzie chodziło głośno. Producenci jednak zapewniają, że nie jest generowany nadmierny hałas, a obudowa ma właściwości izolacyjne akustycznie, dlatego nei powinniśmy się tym martwić. Taka obudowa wykonywana jest najczęściej z blachy stalowej. Materiał musi być ocynkowany, aby był całkowicie zabezpieczony przed korozją. Producent dołącza wsporniki mocujące, które przeznaczone są do montażu sufitowego. Do elementów klimakonwektora należy także taca ociekowa – jej zadaniem jest zbieranie skroplin. Również element ten wykonany jest z blachy stalowej ocynkowanej, którą dodatkowo pokryto jednak powłoką lakierniczą. Ważna jest także izolacja termiczna od zewnątrz – najczęściej stosuje się tutaj piankę poliuretanową, której grubość nie powinna przekraczać 2mm. Jeżeli chcemy, możemy zdecydować się także na dodatkowe wyposażenie w postaci pomocniczej tacy, jednak nie jest to konieczne. Do mocowania klimakonwektora najlepiej zamówić profesjonalną ekipę, która przeprowadzi prace szybko i całkowicie poprawnie. Przy instalacji należy kierować się wskazówkami producenta – zaniedbanie tej kwestii może sprawić, że urządzenie ostatecznie nie będzie działało prawidłowo.

Słowem podsumowania, jeżeli zależy nam na chłodzeniu dużych powierzchni – biur czy obiektów użytkowych, możemy zdecydować się na klimatyzator lub klimakonwektor. To drugie rozwiązanie jest mniej popularne, chociaż przecież wyjątkowo skuteczne. Warto się tym tematem zainteresować.

Więcej o klimakonwektorach na: https://www.jaga.com.pl/