Niezwykła rola narożników w naszym społeczeństwie

Żyjemy w czasach, gdzie towarzyszy nam ogromna ilość ludzi, a miejsc mieszkaniowych zdecydowanie brakuje. Może się wydawać, że liczba ludności polskiej praktycznie stoi w miejscu, gdyż wzrosła ona zaledwie o nieco ponad 3 miliony od 1938 roku, jednak to liczba domów i mieszkań znacznie ucierpiała.

Narożniki w mieszkaniu

narożnikJeszcze przed Drugą Wojną Światową większość naszego społeczeństwa mieszkała na wsiach i prowadziła sporą ilość własnych gospodarstw. Jednak zaraz po wojnie jego liczba z 34.7 miliona spadła do zaledwie około 24 milionów, a mieszkań i tak brakowało. Z pomocą przyszło komunistyczne budownictwo, które utworzyło masę bloków mieszkalnych w miastach, czy PGRów na wsiach. Charakteryzowały się one małymi mieszkankami w które cokolwiek trudno było wcisnąć. Ogromna ilość tych bloków pozostało zamieszkanych do dzisiaj i to właśnie większość naszego społeczeństwa dalej w nich mieszka, a budowane są także nowe w których wielkość mieszkań dużo się nie różni. Mała ilość przestrzeni przy względnie dużej ludności wymaga pomysłowości i ciekawych rozwiązań. Często mamy problem z ilością pokojów i typowa rodzina wygląda tak, że rodzicie śpią właśnie w salonie. Co jest typowo wschodnioeuropejską spuścizną komunizmu. Na zachodzie coś takiego jest nie do pomyślenia. Jednak coś takiego rozwija nasz rynek meblowy i dzięki temu posiadamy wiele rozwiązań tego problemu.

narożnikNawet jeśli nasze mieszkanie jest bardzo małe, to ogromną pomocą okazać się może mini narożnik. Nie jest on wcale taki miniaturowy i oferuje sporo miejsca użytkowego. Można na nim bezproblemowo przyjmować gości wciągu dnia, oraz może służyć jako baza operacyjna do obsług telewizora. Z kolei w nocy po jego rozłożeniu, staje się praktycznym łóżkiem dla dwóch osób, czyli najczęściej rodziców. Wybór narożników jest ogromny, przez brak miejsca i potrzeba jego rozsądnym gospodarowaniem stały się one niesamowicie popularne na naszym rynku, przez co możemy w nich praktycznie dowolnie przebierać i ofert będzie coraz to więcej. Istnieje spora ilość różnych kształtów, różnych materiałów z których wykonane są te meble, różnych kolorów, czy nawet zestawów z poduszkami, czy z pufami. Przebierać więc możemy naprawdę długo, aż znajdziemy coś odpowiedniego do naszego mieszkania. Dlatego też nie musimy się ograniczać do samej funkcjonalności, jak to jeszcze było za PRLu, ale możemy też skupić się na walorach estetycznych i myśleć na przykład jak przyjmie się taki narożnik przy zaproszeniu różnorakich gości do naszego domostwa.

Często warto szukać zestawów razem z poduszkami, gdyż takie wykonane z tego samego materiału i w podobnej stylistyce i kolorystyce będą pasować najlepiej.