Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/kredaorg/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Niezbędne na budowie: o maszynach - www.kreda.org.pl

Niezbędne na budowie: o maszynach

Zwróciliście kiedykolwiek uwagę, jak bardzo rozwój techniki jest powiązany z innymi dziedzinami? Nowe materiały budowlane pozwoliły budynkom piąć się w górę i wymusiły rozwój odpowiednich maszyn i urządzeń. A może było na odwrót i to dzięki pojawieniu się nowszych maszyn i technologii poszerzyła się lista dostępnych materiałów budowlanych?

Jakkolwiek by nie było, współczesne materiały konstrukcyjne i budowlane w połączeniu z odpowiednimi maszynami i urządzeniami pozwoliły na stworzenie budynków sięgających w górę na setki metrów oraz takich, które posiadając rekordowo niskie zużycie energii. To wszystko jest możliwe m. in. dzięki koparkom, dźwigom czy podnośnikom, a także wyjątkowym materiałom, np. wełnie mineralne.

Skąd wziął mi się dzisiejszy sentyment do koparek i innych? Stawiam je, ozdobione wstążeczką, pod choinkę i dotarło do mnie, że jakieś sto lat temu dzieci miały inne zabawki niż małe buldożery.

dźwig

dźwigi

buldożer