Niedrogi dom modułowy – alternatywa dla tradycyjnego budownictwa

Budowa domu to nierzadko inwestycja, która ciągnie się przez lata. Zdarza się także, że czynniki losowe sprawiają, że jej koszt przerasta możliwości inwestorów i zamiast polepszyć swoje warunki życiowe pogarszamy je.

Nowoczesne budownictwo modułowe

Dlatego zamiast cały czas decydować się na technologię murowaną, warto pomyśleć o stosunkowo nowej alternatywie jaką są obiekty modułowe. Zaletą tej technologii jest bardzo krótki czas budowy – gotowy obiekt powstaje w przeciągu kilku miesięcy. Sam montaż na placu budowy trwa jedynie kilka dni, resztę czasu zajmuje przygotowanie elementów prefabrykowanych w fabryce. Warto jednak zaznaczyć, że domy modułowe to nie tylko te budowane przy wykorzystywanie elementów prefabrykowanych. Niedrogi dom modułowy to także dom wybudowany z wykorzystaniem kontenerów. I to w zasadzie na dzień dzisiejszy jest rozwiązanie najbardziej opłacalne pod względem cenowym. Wiele osób zapewne w tym momencie ma spore obawy odnośnie komfortu jaki zapewniają te domy oraz tego jaka jest ich estetyka. Dom modułowy z kontenerów zaprojektowany przez właściwe studio projektowe może mieć nie tylko bardzo ciekawą estetykę, ale także może się on doskonale wpasowywać w otaczający krajobraz.

Budownictwo modułoweWynika to przede wszystkim z tego, że do wykończenia elewacji domów z kontenerów może zostać zastosowany właściwie dowolny materiał. Sprawia to, że domy mogą mieć nowoczesny wygląd i być wykończone np. za pomocą stali, siatki itd, oraz klasyczny i naturalny styl otrzymany przy wykończeniu domu za pomocą drewna. Możliwość właściwe dowolnego wykończenia domu z kontenera nie tyczy się jednak tylko zewnętrznej elewacji, odnosi się to także do wnętrza domu. Dzięki czemu pokoje – poszczególne kontenery mogą zostać wykończony w dowolny sposób, dzięki czemu od środka wizualnie nie różnią się niczym od pomieszczeń w tradycyjnych domach. Jak wygląda kwestia jeśli chodzi o komfort mieszkaniowy? Otóż, jeśli odpowiednio zostaną dobrane systemy a cały projekt zostanie właściwie przemyślany, komfort w takich domach w zasadzie niczym się nie różni, co więcej znaleźć można nawet domy tego typu które udało się wybudować w technologi pasywnej, co oznacza, że dom ma znacznie ograniczone zapotrzebowanie na energie i tym samym jest zdecydowanie tańszy w eksploatacji.

Choć trzeba zaznaczyć, ze na dzień dzisiejszy takie projekty to rzadkość to jednak sama technologia i tak jest warta zainteresowania, ponieważ stosunkowo niskim kosztem i w nie porównywalnie krótszym czasie pozwoli na wybudowanie w pełni funkcjonalnego domu.