Sky Tower we Wrocławiu jest najwyższym budynkiem w Polsce w kategoriach wysokości do dachu oraz wysokości do najwyżej położonego piętra. Poza wieżą na kompleks rekreacyjny, biurowy i handlowy składają się jeszcze dwa inne budynki, znacznie niższe – dziewiętnastopoziomowy „żagiel” i liczący kilka kondygnacji podest będący centrum handlowo-rozrywkowym.
Wysokość całkowita Sky Tower, wliczając antenę, to 215 m, natomiast wysokość do dachu to niecałe 206 m. Ponieważ drugi co do wysokości budynek Wrocławia, Dom Akademicki „Kredka”, jest o połowę niższy, wieżowiec stał się jednym z punktów orientacyjnych miasta. Jest nie tylko centrum mieszkalnym, handlowym, usługowym i biurowym, ale docelowo ma być również miejscem wystaw i imprez artystycznych. To ostatnie zadanie jest podkreślone poprzez obecność przed wejściem rzeźby inspirowanej ikoną surrealizmu: obrazem „Trwałość pamięci” pędzla Salvadora Dali.
Od 2014 roku w Sky Tower organizowany jest bieg ze startem na poziomie ulicy oraz metą w punkcie widokowym na 49. piętrze. Biegacze mają do pokonania 1142, a dotychczasowy rekord tej trasy to pięć minut i trzy sekundy.
Sky Tower jest budynkiem nie tylko nowoczesnym i charakterystycznym, ale również poddawanym krytyce, głównie z powodu wyglądu. Choć koncepcja architektoniczna została całkowicie zmieniona po akceptacji pierwotnej wersji, wciąż znajdują się osoby niezadowolone z estetyki całości. Sama wieża została generalnie zaakceptowana, jednak za jej wadę jest uważane złe rozmieszczenie pomieszczeń technicznych z kratkami wentylacyjnymi. Celem krytyki są głównie niższe części kompleksu: za złe proporcje budynków i zewnętrzną monotonię.
Ze względu na swoją wysokość, Sky Tower jest budynkiem problematycznym do utrzymania w czystości. Poza niewielką armią sprzątaczek, niezbędne są także… usługi alpinistyczne, bez których niemożliwe byłoby umycie szklanej elewacji. Jeśli chodzi o mycie okien na wysokości, Wrocław z pewnością ma pole do popisu.