Na co zwrócić uwagę przy wyborze basenu poliestrowego?

O możliwościach i korzyściach wynikających z posiadania własnego przydomowego basenu, nie trzeba już dzisiaj nikogo przekonywać. Latem w upalne dni schładzamy się, relaksujemy z przyjaciółmi i odpoczywamy w nim. Dodatkowo nieruchomość z funkcjonalnym basenem kąpielowym zawsze zyskuje na wartości, a jej atrakcyjność zdecydowanie wzrasta.

Bardzo wytrzymały basen

basen poliestrowy dużyBasen poliestrowy to jeden z najczęstszych wybieranych do ogrodu, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Wybór basenu poliestrowego dedykowany jest dla osób, którym zależy na szybkiej realizacji projektu, przy tym stosowane są tu najnowsze technologie, gwarantując pełną wygodę użytkowania. Samo przygotowanie gruntu i montaż zajmuje niecałe dwa tygodnie. Przy zakupie ważne jest, aby dobrać odpowiedni kształt (prostokątny, owalny, w kształcie litery L) i wielkość, nie powinien być zbyt duży, ani zbyt mały. Wszystko zależy od wielkości działki, jaką posiadamy. Solidny basen poliestrowy duży powinien gwarantować wytrzymałość, odporność na odkształcenia i szczelność na wiele lat. Nie zaszkodzi zapytać producenta o certyfikaty, czy procedury przy procesie produkcji basenu. Wiele basenów produkowanych w Polsce jak i za granicą przechodzi skomplikowaną wieloetapową kontrolę — by nie było najmniejszych szans na choćby jedną wadę fabryczną.

basen poliestrowy dużyBasen poliestrowy z tworzywa o wysokiej jakości to także mniej problemów z glonami podczas czyszczeniu niecki. Materiał użyty do budowy basenu ma też wpływ na ograniczenie strat ciepła. Basen ogrodowy powinien posiadać antypoślizgowe wykończenie, to bardzo ważne jeśli z basenu będą korzystały również dzieci — wejście do basenu, czyli schody nie powinny być ślizgie. W niektórych basenach poliestrowych wykonywane są również siedziska, pozwalające spocząć użytkownikom basenu w wodzie, ale dają również poczucie komfortu, jeśli się zmęczymy, możemy w każdej chwili usiąść i dalej relaksować się pobytem w basenie. We wszystkich tych kwestiach należy zasięgnąć opinii fachowców znających produkty, mających wieloletnie doświadczenie, dane z rynku oraz wiedzę o różnicach pomiędzy poszczególnymi rozwiązaniami. Z zakupem basenu nie należy się spieszyć, warto przejrzeć różne rozwiązania i propozycje na rynku. Znalezienie idealnego basenu poliestrowego oraz świetnych fachowców, którzy go zainstalują w ogrodzie, gwarantuje wygodę i trwałość użytkowania. Jeśli lubimy spędzać czas aktywnie w ogrodzie, to basen poliestrowy będzie świetnym wyborem.

Odwiedzający goście w upalne popołudnie z pewnością nie odmówią orzeźwiającej kąpieli w zbiorniku wodnym. Nie trzeba będzie pakować ciuchów i jechać parę kilometrów na basen publiczny czy nad jezioro — kupno basenu do ogrodu zagwarantuje to wszystko, a basen będziemy mieli na wyłączność.