myjki ciśnieniowe

Myjka do domu jednorodzinnego

Sprzątanie domu to niełatwe zadanie. Przede wszystkim metraż często jest większy niż w mieszkaniu, do umycia jest też więcej okien. Dodatkowo mając domek jednorodzinny nieraz zachodzi potrzeba, by umyć taras czy chodnik przed nim. Czasem nawet należy odświeżyć wygląd samej elewacji.

Myjki do prac ciśnieniowych

myjki ciśnieniowe Dlatego niezawodna w czyszczeniu elewacji i okolic domku jest myjka ciśnieniowa. Należy jedynie zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Jednym z pierwszych kryteriów jest wybór ciśnienia. Do czyszczenia elementów otoczenia domku jednorodzinnego spokojnie wystarczy nam myjka z ciśnieniem maksymalnym w okolicach 100-160 barów. Z jednej strony im myjka silniejsza, tym łatwiej umyje trudne zabrudzenia, jednak z drugiej strony zbyt duże ciśnienie może uszkodzić niektóre sprzęty, które będziemy chcieli umyć myjką. Mowa tu przede wszystkim o szybach okiennych czy samochodach – również te możemy umyć myjką. Wiadomo, że większa moc wiąże się też z większą ceną. Sama eksploatacja sprzętu o zbyt wysokim ciśnieniu będzie nieopłacalna – niepotrzebnie zużyjemy większą ilość wody. Natomiast słabsze myjki ciśnieniowe w atrakcyjnych cenach to te w okolicach pięciuset złotych. Zważywszy na to, że taki sprzęt może być wykorzystywany bardzo często i zdecydowanie ułatwić nam prace porządkowe wokół domu, taki wydatek wydaje się bardzo rozsądny.

myjki ciśnieniowe Odpowiednio użyta myjka jest też bardziej oszczędna niż mycie za pomocą węża ogrodowego — ten zużywa więcej wody. Jeśli chcielibyśmy umyć myjką także nasz samochód, zadbajmy o to, by była ona wyposażona w pojemnik na płyn. O ile sama woda pod ciśnieniem sprawdza się idealnie w odświeżeniu desek tarasowych, o tyle w myciu zabrudzonego auta na niewiele się zda. Pomocne będą też zestawy w komplecie ze zmiennymi końcówkami, np.: miękką szczotką do mycia karoserii. Takim urządzeniem z łatwością umyjemy też rower czy odświeżymy meble ogrodowe, choć w wypadku tych drugich lepiej użyć samej wody. Zazwyczaj myjki używamy w różnych miejscach – raz na podjeździe, raz wokół domu czyszcząc elewacje. Dlatego najwygodniejszą opcją będą sprzęty wyposażone w praktyczne koła, dzięki którym urządzenie jest bardziej mobilne. Kolejnymi parametrami, na jakie warto zwrócić uwagę, kupując myjkę ciśnieniową jest długość węża i kabla pobierającego wodę.

Upewnijmy się, skąd nasze urządzenie będzie ją czerpało i wybierzmy taki kabel, który zapewni nam swobodny dostęp do wszystkich elementów, które będziemy myć. Długość węża jest szczególnie istotna, gdy chcemy użyć myjki do umycia samochodu. Wówczas powinien z łatwością sięgać dachu.