farba do mebli dziecięcych

Malowanie mebli do pokoju dziecięcego

Meble do pokoju dziecka trzeba wymieniać dość regularnie, ponieważ kiedy maluch podrośnie, korzystanie z nich przestaje być dla niego wygodne. Oczywiście takich akcesoriów jak szafa czy komoda zastępować nowymi nie trzeba, jednak zwykle rodzice decydują się na zakup całego kompletu nowych mebli. Jednak zamiast wydawania pieniędzy na nowe, kompletne wyposażenie, warto zmienić kolor tych elementów, które wymiany nie wymagają.

Dobrze kryjąca farba do mebli

 farba do mebli dziecięcychJest to sposób o wiele tańszy, a dzięki dostępnym na rynku preparatom również bardzo skuteczny. Pokój dziecięcy powinien być przytulny, aby dziecko czuło się w nim bezpiecznie. W związku z tym często rodzice wybierają meble w jasnych, pastelowych kolorach. Jeśli mamy na strychu mebelki po starszym dziecku, wystarczy zająć się ich renowacją. Po wytarciu papierem ściernym starego lakieru można przejść do malowania. Wiele osób zadaje tutaj pytanie, jakie farby wybrać? Na szczęście z pomocą przychodzą producenci farb i emulsji do malowania mebli. Wiele dobrych sklepów w swojej ofercie ma osobną kategorię produktów, doskonale sprawdzających się właśnie podczas renowacji mebli dziecięcych. Najczęściej są to emulsje, które nie mają intensywnego zapachu oraz właściwości toksycznych. Wśród dostępnych na rynku wyrobów znajdują się zarówno już gotowe do malowania farby, jak i proszki, które trzeba samemu wymieszać z wodą.

 farba do mebli dziecięcychDużą zaletą farb proszkowych jest to, że można je ze sobą mieszać, uzyskując barwy, których nie ma w standardowej palecie. To daje właściwie nieograniczone możliwości dekoracyjne. Odpowiednio dobrana pastelowa farba do mebli dziecięcych zapewnia doskonałe krycie powierzchni. Dzięki temu nie będzie konieczne kilkukrotne powtarzanie zabiegu. Wystarczą dwie warstwy, aby mebel doskonale się prezentował. Dobre emulsje do drewna mają jeszcze jedną, bardzo istotną zaletę. Bardzo szybko wysychają, dzięki czemu malowanie nie zajmie więcej niż jeden lub dwa dni (jeśli mebli jest dużo). Tę cechę doceniają szczególnie ci rodzice, którzy mają bardzo mało wolnego czasu pośród codziennych obowiązków. Na mebelkach dziecięcych można również wykonać różnego typu zdobienia. Do ich wykonania można wykorzystać szablony w różnych kształtach.

Dzięki nim można bardzo prosto umieścić na szafie motyle, kwiaty, samochody czy inne kształty. Jeśli będą one kolorowe, to dzieci z całą pewnością docenią nasze starania i będą cieszyć się z pięknych mebli. Odpowiednio dobierając farby i poświęcając trochę wolnego czasu, jesteśmy w stanie odnowić wyposażenie domu, bez konieczności wydawania dużej ilości pieniędzy.