białe listwy przypodłogowe

Listwa podłogowa stylowym elementem dekoracyjnym

Budowa mieszkania lub domu to proces, który spędza wielu z nas sen z oczu. Co chwila pojawiają się bowiem jakieś kwestie, w przypadku których należy podjąć jakąś ważną decyzję. Często ten wybór nie jest w dodatku prosty.

Biała listwa jest najlepsza

białe listwy przypodłogoweMusimy również nadzorować prace i sprawdzać, czy fachowcy robią wszystko zgodnie z naszymi wytycznymi. Ważnym dylematem jest również wybór odpowiedniej posadzki. Część z nas preferuje płytki lub kafelki ceramiczne. Coraz większą popularność zyskują z kolei posadzki betonowe. Wielu wybiera też klasyczne rozwiązanie, czyli panele podłogowe. Wszystkie te rozwiązania różnią się oczywiście ceną, estetyką czy wytrzymałością. Każda z tych opcji ma niewątpliwie swoje plusy i minusy. Chętnie wybierane podłogi drewniane potrzebują jednak odpowiedniego wykończenia w postaci listw podłogowych. Mają one kilka zadań do wykonania. Jednym z najważniejszych jest ochrona przed wilgocią. Drewno nie jest bowiem odporne na szkodliwe działanie tego czynnika i pod jego wpływem pęczniej oraz odkształca się. Świetną ochroną są listwy wilgocioodporne z odpowiednią uszczelką, która zabezpiecza przedostawaniu się wody pod listwę. Może się to zdarzyć chociażby podczas mycia podłóg mopem.

białe listwy przypodłogoweTakie zabezpieczenie wpływa na długość użytkowania listwy, wydłużając jej żywotność. Listwy są wykonane najczęściej z płyt MDF. Są to płyty pilśniowe wykonane z włókien drzewnych. Znajdują one powszechnie zastosowanie przy wyrobie wszelkiego rodzaju mebli oraz elementów wykończenia wnętrz takich jak chociażby omawiane listwy podłogowe. Dużą zaletą tego materiału jest jego elastyczność oraz stosunkowo duża wytrzymałość. Plusem jest również bogactwo wymiarów czy kolorów. Ozdobna biała listwa podłogowa to jeden z najbardziej popularnych wariantów kolorystycznych. Pasuje on bowiem zarówno do jasnych, jak i ciemnych ścian. Również tapeta będzie doskonale komponować się z białymi listwami. Są one symbolem stylu i ponadczasowej elegancji. Ich wybór sprawi, że nasze wnętrze będzie się odznaczać właśnie takimi cechami. Każdy, kto zdecyduje się na podłogę drewnianą, powinien również dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiednich listw. Jest to bowiem niezbędne połączenie, które gwarantuje komfort korzystania z naszej posadzki. Chronią one bowiem dobrze podłogę przed wilgocią.

Pod listwą możemy też puścić długie kable, które często rozciągają się na całą szerokość ściany. Bez należytego zabezpieczenia łatwo można by się o nie potknąć. Również zwierzęta domowe, zwłaszcza gryzonie mogłyby je przegryźć. Dzięki listwom będziemy przed tym odpowiednio chronieni.