piękny zapach

Ładny zapach w szafie, lodówce i nie tylko

Każdy lubi rzeczy o przyjemnym zapachu. Jedni wolą nuty owocowe, inni kwiatowe, czy korzenne. Jednak nikt nie chciałby przebywać w miejscu w którym śmierdzi. Nie chciałby też by jego ubrania czy pościel miały nieprzyjemną woń. W związku z tym w sklepach można znaleźć wiele ciekawych produktów mających na celu neutralizację zapachu lub nadanie zapachu w danym miejscu.

Jakie opcje są do wyboru?

zapach do szafyWarto zacząć od tego, że wyróżnia się dwa rodzaje produktów zapachowych. Te neutralizujące mają na celu pochłanianie nieprzyjemnego zapachu. Wykorzystuje się tutaj sodę czy sól, jak również węglowe wkłady oraz żele. Są też produkty które mają nadać aromatu – są to spraye, świece, saszetki i tym podobne. Pierwszy typ będzie idealny np. do lodówki. Małe wkłady żelowe lub węglowe kładzie się na półce sprzętu i gotowe! Dzięki niemu nawet jak wsadzimy do lodówki rybę, ser, czy wędlinę to inne rzeczy nie przesiąkną danym zapachem. Neutralizatory można wykorzystać także w garażach czy kącikach majsterkowicza gdzie używa się różnych substancji chemicznych, które zwykle mają ostry, nieprzyjemny zapach. A co z nadawaniem zapachu? Popularne są na przykład zapachy do szafy. Mają formę saszetek lub woreczków wypełnionych suszonymi kwiatami, ziołami, czasem nasączane aromatami. Można je włożyć między pościel czy ręczniki, jak również przymocować do ścianki szafy.

piękny zapach W ten sposób nasze rzeczy będą pachnieć świeżością na długo po wypraniu. Dodatkowo niektóre zapachy odstraszają mole i inne insekty, które mogłyby zniszczyć nasze tkaniny. Z kolei jeśli chcemy by w całym pomieszczeniu ładnie pachniało to można zastosować dyfuzory, świece, jak również spraye. Dyfuzory automatyczne (np. psikające pachnącą mgiełkę), jak i te w formie patyczków nasączonych w olejku eterycznym ,,działają” stale. Z kolei świece czy spraye wykorzystuje się jeśli chcemy nadać w danym momencie ładnego zapachu w pomieszczeniu. Świece ponadto tworzą piękny, romantyczny klimat, idealny na kolację we dwoje. Można je stosować także przy domowym spa. Z kolei spraye jak również stojące wkłady żelowe są powszechnie wykorzystywane w łazienkach do maskowania nieprzyjemnego zapachu.

Jak widać w całym domu może pachnieć ładnie – zarówno w pomieszczeniach, jak i zamkniętych obszarach, takich jak szafa czy lodówka. Mając saszetki ziołowe, świece sojowe, czy spraye (odświeżacze) możemy sobie zagwarantować wolność od nieprzyjemnych aromatów. A to w prosty sposób przekłada się na komfort wszystkich domowników oraz naszych gości.