Kolonialne regały drewniane – jak wyglądają?

W obecnym czasie coraz bardziej popularne stają się meble, które zostały wykonane z naturalnego drewna. Okazują się być one znacznie bardziej trwałe niż te, które zostały wykonane na przykład ze sklejki. Nie bez znaczenia jest także bardzo atrakcyjny wygląd tego rodzaju mebli. Takie meble zazwyczaj prezentują się znacznie bardziej luksusowo, niż te, które zostały wyprodukowane z użyciem materiałów drewnopodobnych.

Nowoczesne regały drewniane

kolonialne regały drewnianePrzykładem takich właśnie mebli są bez wątpienia meble kolonialne – regały drewniane wykończone w takim stylu można spotkać w coraz większej liczbie domów. Tego rodzaju regały przede wszystkim doskonale komponują się niemal z każdego rodzaju wnętrzem. Jak każdy mebel, który wykończony jest zgodnie ze stylem indyjskim, wykonane są one zazwyczaj ręcznie z różnych gatunków drewna. Zazwyczaj, do wyprodukowania takich regałów wykorzystywane jest drewno palisandru, akacji, lub też mango. Do wykończenia takich regałów, bardzo często wykorzystywane są dodatkowo inne surowce takie jak metal które doskonale komponują się z naturalnym drewnem. W przeciwieństwie do mebli, które najczęściej można spotkać w sklepach, te w stylu kolonialnych cechują się ciekawymi rzeźbieniami oraz widocznym, egzotycznym sznytem użytym do ich wykończenia.

regały drewnianeJednocześnie, regały wykończone w stylu kolonialnym, dzięki użyciu wysokiej jakości surowców, kupuje się najczęściej na lata, są one również w stanie znosić znacznie większe obciążenia, niż ma to miejsce w przypadku regałów z materiałów drewnopodobnych. Warto wspomnieć o tym, że meble wykończone w stylu kolonialnym w tym również regały, swoje początki biorą jeszcze z XIX wieku, kiedy to powstały kolonie brytyjskie na przykład w Indiach. To właśnie stamtąd przede wszystkim pozyskiwano nowe gatunki wysokiej jakości drewna, które później było wykorzystywane na przykład do produkcji mebli. Obecnie, meble wykończone zgodnie z założeniami stylu kolonialnego, kojarzą się przede wszystkim z solidnością, oraz pięknymi wzorami użytymi do ich wykończenia. Są one typowe dla kultury azjatyckiej i pozwalają na ożywienie wnętrza wykończonego w każdym stylu. Ich masywność sprawia, że tego rodzaju meble najlepiej pasują jednak do dużych pomieszczeń.

Meble, wykonane z naturalnego drewna, wyróżniają się luksusowym wyglądem, oraz dużym poziomem solidności. Aby tak jednak było, należy kupować te, które zostały wyprodukowane zgodnie z założeniami stylu kolonialnego. Oprócz dużej solidności, tego rodzaju meble wyróżniają się również bardzo ciekawym wykończeniem, dzięki czemu są również ozdobą wnętrz.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę www.bella-decor.pl!