Kiedy warto jest skorzystać z usług rzeczoznawcy majątkowego?

Jeszcze jakiś czas temu, korzystanie z usług rzeczoznawcy było brane pod uwagę jedynie w sytuacjach, gdy wymagała tego sytuacja, na przykład związana z kupnem nieruchomości na kredyt. Obecnie jednak, coraz częściej rozważane jest to w wielu innych sytuacji, na przykład w przypadku sprzedaży nieruchomości. Chodzi o to, aby uniknąć sprzedaży nieruchomości z dużą stratą.

Usługi rzeczoznawcy majątkowego — na czym polegają?

sprzedaż domu Koszt skorzystania z usług profesjonalnego rzeczoznawcy jest stosunkowo niski, i wynosi nie więcej niż tysiąc złotych, w zależności od zakresu usług świadczonych przez tego specjalistę. Biorąc jednak pod uwagę, fakt, że najlepszy rzeczoznawca majątkowy z warszawy jest w stanie uchronić przed sprzedażą danej nieruchomości z dużą stratą, korzystanie z jego usług jest bardzo opłacalne. Taki specjalista bowiem, doskonale zdaje sobie sprawę z faktu istnienia szeregu czynników, z których każdy może mieć ogromny wpływ na uzyskaną kwotę za sprzedaż danej nieruchomości. Czynniki te to między innymi na przykład jej lokalizacja – w przypadku obiektów przeznaczonych na mieszkania prywatne, istotna jest jej lokalizacja od szkoły, sklepu, czy też na przykład parkingu czy też przystanku miejskiej komunikacji. Czasem więc, okazuje się, że nieruchomość o wyższym standardzie jest wyceniona na mniejszą kwotę na niż tą o niższym standardzie, ale znajdująca się w znacznie bardziej atrakcyjnym miejscu.

pomoc rzeczoznawcy podczas sprzedaży domuPodczas wyceny dowolnej nieruchomości, zwraca się również uwagę na to, czy zaraz po jej zakupie jej nowy posiadacz będzie musiał dokonywać w niej remontu. Dlatego też rzeczoznawca bierze pod uwagę między innymi to, jak dawno wykonywany w niej był remont, czy instalacja elektryczna, która w niej się znajduje, jest zgodna z nowoczesnymi standardami. Oczywiście, większą kwotę za sprzedaż nieruchomości będzie można uzyskać w przypadku tych, do których doprowadzono wszelkie niezbędne przyłącza, na przykład instalacji gazowej, czy też wodno-kanalizacyjnej. Na kwotę, którą będzie można uzyskać za sprzedaż nieruchomości wpływ będzie miał także rodzaj instalacji grzewczej w niej zastosowanej. Wiele osób uważa, że korzystanie z usług rzeczoznawcy nieruchomości jest opłacalne tylko w tej sytuacji, gdy jest to wymagane zaistniałą sytuacją, na przykład postępowaniem sądowym.

Okazuje się jednak, że korzystanie z jego usług przydać się może również w wielu różnych, innych sytuacjach. Mowa jest na przykład o każdorazowej sytuacji sprzedaży nieruchomości po cenie korzystnej dla sprzedającego, ale jednocześnie adekwatnej do sytuacji oraz atrakcyjnej dla potencjalnych klientów.