transport hds

Kiedy przyda się transport HDS?

Transport małych przedmiotów, zakupów, czy nawet mebli nie stanowi większego problemu. Do wyboru mamy samochody ciężarowe różnej wielkości, bagażówki, przyczepki do samochodów osobowych. Jednak są takie rzeczy, które ze względu na swoją wielkość czy dużą wagę muszą być przewożone specjalistycznymi pojazdami typu HDS.

Specjalistyczny transport z dźwigiem

transport hds Jest to hydrauliczny dźwig samochodowy, wykorzystywany przy dużych ładunkach. To rodzaj samochodu ciężarowego z żurawiem przeładunkowym. Dzięki temu można jednocześnie załadować daną rzecz oraz ją przewieźć. Często zamawiany jest na przykład transport hds maszyn. Mogą to być różnorodne maszyny przemysłowe, rolnicze, budowlane i wiele innych. Zbudowane z metalu, o dużej masie, mające niekiedy kilka metrów długości, nie mogą być przenoszone przez standardowe pojazdy. Nawet podnośniki załadunkowe nie dałby sobie z tym rady. Żuraw HDS wraz z mocującymi zawiesiami są w stanie przenieść dowolny ładunek, a następnie załadować go na naczepę wozu. Ważne jest oczywiście zachowanie względów bezpieczeństwa, czyli dobre opasanie maszyny, tak by się ona nie poruszała i nie spadła podczas załadunku. Transport HDS przyda się także przy kontenerach. To nowoczesny produkt o wielu zastosowaniach.

transport hds Kontenery nadają się do przechowywania gruzu i odpadów, mamy kontenery mieszkalne i stróżowki (np. na parkingi czy przy osiedlach zamkniętych), kontenery stawia się na budowach (jako pomieszczenia socjalne dla pracowników), jako tymczasowe sklepy (tzw. pop-up stores) czy punktu usługowe. Ze względu na swoją wielkość jedynie HDS jest w stanie poradzić sobie z ich transportem. HDS ułatwia także ustawienie kontenera na właściwym miejscu, ponieważ żuraw przeładunkowy zrobi to w kilka chwil, a ciężar kontenera sprawia, iż jest on nie do ruszenia bez pomocy specjalistycznego sprzętu. Trzecia okazja by wykorzystać HDS to załadunek i wodowanie łodzi. Nawet mała łódka waży bardzo dużo, a przy niefachowym transporcie łatwo jest o zarysowania czy inne uszkodzenia. HDS poradzi sobie jednak z łodziami czy żaglówkami o różnym kształcie i ciężarze, a ramię żurawia pozwala na zniesienie łodzi z naczepy prosto do wody. Warto zainwestować w transport HDS jeśli mamy do przewiezienia nietypowe ładunki.

,,Wbudowany” w samochód ciężarowy żuraw o dużym zasięgu ramienia jest w stanie złapać kontener bez przesuwania innych, czy zwodować łódź. W każdym dużym mieście na pewno działa przynajmniej kilka firm oferujących usługi HDS w przystępnych cenach, zatem nie będzie problemu by wynająć odpowiedni pojazd.