Jakie szkolenia warto wybrać?

Fachowcy pracujący w branży budowlanej na pewno nie mogą narzekać na brak zleceń. Poszukiwani są zarówno zwykli murarze, czy dekarze, jak również różni eksperci od instalacji. Pracować można na własny rachunek, w firmie na umowę o pracę, wielu z nich wyjeżdża także za granicę, w poszukiwaniu jeszcze lepszych zarobków. Żeby jednak wykonywać swoją pracę należycie to trzeba się dokształcać.

Szkolenia i pompy ciepła

instalator pomp ciepłaMoże praca zwykłego murarza się nie zmienia – w końcu podstawy zostają takie same. Można najwyżej podmienić czerwoną cegłę na pustaki czy inne materiały. Inaczej rzecz ma się w branży instalatorskiej. Tu zaszły bardzo duże zmiany. Pojawiła się cała masa nowych sprzętów, które trzeba prawidłowo zamontować jak i serwisować. Na jakie szkolenia warto się wybrać? Z pewnością na dobry zarobek może liczyć instalator pomp ciepła – szkolenie z tej dziedziny składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Pompy ciepła gruntowe czy też typu powietrze-woda to jedne z najczęściej wybieranych systemow grzewczych do domu. Są bezobsługowe, wydajne i niezawodne. Sprawdzą się zarówno do ogrzewania pomieszczeń, jak i wody użytkowej. Jednak będą działał tak sprawnei tylko wtedy kiedy zostaną dobrze zamontowane.

instalator pomp ciepłaDobry instalator nie tylko pomoże w wyborze odpowiedniej pompy i ją zainstaluje, ale także będzie umiał ją połączyć z systemem fotowoltaicznym, czy też poradzi sobie z naprawą sprzętu. Z pewnością dużym wzięciem będzie się także cieszył wspomniany monter instalacji solarnych. Panele montuje się zwykle na dachach, rzadziej w gruncie na specjalnych stojakach. Dzięki takiej instalacji można uzyskać darmowy prąd ze słońca, a nadwyżkę sprzedawać. Solary można łączyć nie tylko z pompami ciepła, ale z całą instalacją elektryczną w domu. Są nawet specjalne instalacje do basenów, które mają na celu podgrzanie wody. Warto udać się także na szkolenie z montażu przydomowej oczyszczalni ścieków. To częściej wybierana opcja niż przydomowe szambo. Nie trzeba jej co miesiąć opróżniać, wystarczy cykliczne usuwanie osadów mniej więcej co rok czy dwa. Dobry specjalista na kursie pozna różne rodzaje oczyszczalni i specyfikę ich montażu. Kończąc rozważania, szkolenia z zakresu instalacji budowlanych na pewno będą się stale cieszyły dużym powodzeniem.

Dzięki nim budowlańcy mogą się rozwijać i oferować większ ilość usług, co na pewno przeniesie się na ich wynagrodzenie i możliwość znalezienia odpowiedniej posady. Z pewnością w każdym dużym mieście Polski można znaleźć dobre ośrodki szkoleniowe z tego zakresu.

Więcej na stronie https://www.atum.edu.pl/