materac piankowy twardy dla alergika

Jaki materac dla alergika?

Każdy człowiek wie, że warunkiem dobrego snu jest przede wszystkim wygodny materac. Aktualnie na rynku można znaleźć wiele różnych materacy – od typowo twardych, po miękkie i takie pomiędzy. Który z nich jest najodpowiedniejszy dla alergików? Alergicy to osoby, które często potrzebują specjalnych produktów. Jednym z nich jest właśnie materac.

Materace bezpieczne dla alergików

materac piankowy twardy dla alergikaDobry materac dla alergika powinien posiadać kilka cech. Przede wszystkim powinien być wykonany z odpowiedniego materiału. Aktualnie najbardziej polecany jest materac wykonany z pianki. Materac piankowy twardy dla alergika jest najodpowiedniejszym wyborem ze względu na ochronę przed roztoczami. Taki materac cechuje się przede wszystkim tym, że jest antybakteryjny i przewiewny. Dodatkową zaletą materacy piankowych jest to, że nie są podatne na odkształcenia. Materace wykonane z pianki, tak jak każde inne dostępne na rynku, można znaleźć o różnych stopniach twardości. Oznacza się je jako H2, H3 i H4 – od najbardziej miękkiego do najtwardszego. Jako, że materac powinien być dostosowany do wzrostu, wagi oraz innych czynników (na przykład schorzeń kręgosłupa), wybór stopnia twardości zależy od indywidualnej decyzji. Tak czy inaczej, każdy materac piankowy cechuje się niezwykłą odpornością na alergeny. Dodatkowo, obecnie na rynku można dostać materace ze specjalnymi pokrowcami, które tworzą powłokę ochronną.

materac piankowy twardy dla alergikaMożna ją często prać, dzięki czemu używanie materaca jest jeszcze bardziej higieniczne. Alergicy nie powinni natomiast kupować materacy wykonanych z włókna kokosowego, końskiego włosia czy trawy morskiej. Te surowce naturalne są idealnym miejscem do rozwoju bakterii i roztoczy. Równie nieodpowiednim wyborem będzie materac sprężynowy, który ze względu na duże przestrzenie w środku jest dobrym środowiskiem dla rozwoju grzybu i pleśni. Alergicy powinni pamiętać także o regularnym wymienianiu materaca – stary materac, który służy już kolejny rok jako miejsce do spania jest pełen alergenów, które wpływają na złe samopoczucie i zdrowie właściciela materaca. Właśnie dlatego najlepszym wyborem jest materac piankowy. Co prawda nie jest to tani wydatek, jednak zdecydowanie wart swojej ceny i komfortu spania.

Pianka w materacach tego typu jest wykonana zawsze z precyzją, dzięki czemu materiał ten nie tylko stanowi świetne miejsce do spania dla alergików, ale także osób, które mają problemy z kręgosłupem. Dzięki swojej budowie i specyfice, materace te mają bardzo dobre właściwości. Świetnie sprawdzą się nie tylko dla dorosłych, ale również dzieci.