baterie wannowe z deszczownicą

Jaką baterię wybrać do wanny?

Długa, gorąca kąpiel czy też szybki, orzeźwiający prysznic po pracowitym dniu to idealny pomysł na relaks. To nie tylko odświeżenie, ale także przyjemny odpoczynek, ciepła woda rozluźni mięśnie, za to chłodna dobrze będzie działać na skórę. Co zrobić kiedy w domu jednak są fani zarówno wanny jak i kabiny prysznicowej? W większości łazienek nie da się zamontować obu tych rzeczy, z czegoś trzeba zrezygnować.

Nowoczesna bateria do wanny

baterie wannowe z deszczownicąZ tego powodu wspaniałym rozwiązaniem będą nowoczesne baterie wannowe z deszczownicą oraz zasłonki prysznicowe. Z drugą rzeczą sprawa jest prosta – zasłonka sprawi, że w wannie można prać prysznic bez obaw, że zachlapie się całą łazienkę. Nie jest ona droga, dostępna jest w różnych kolorach i wzorach, choć najczęściej wybiera się zasłonki białe. Co jednak z baterią wannową? Zwykła bateria posiada jeden uchwyt do regulacji ciepła wody, kran do napełniania wanny oraz słuchawkę prysznicową na długim wężu. Wersja z deszczownicą nie posiada węża, całość jest na stale przymocowana do ściany. Dzięki temu podczas brania prysznica ma się obie ręce wolne. Deszczownica jest zazwyczaj szersza niż słuchawka prysznicowa, więc jest bardziej praktyczna. Ponadto do wyboru są opcje zarówno podtynkowe, jak i natynkowe.

baterie wannowe z deszczownicąOpcja druga to opcja standardowa. Cała instalacja jest widoczna i zamontowana na płytkach łazienkowych, czy też na wannie. W przypadku instalacji podtynkowej instalacja jest ukryta, widoczne są tylko uchwyty, deszczownica, kurek. Dzięki temu całość wygląda bardziej nowocześnie, elegancko. Sprawdzi się szczególnie dobrze w przypadku połączenia wanny z kabiną prysznicową. Wygląda do tak, że wanna posiada ruchome ścianki przesuwne, takie jakie ma kabina. Zastępują one w tym momencie zasłonkę prysznicową. Całość dzięki temu jest bardziej estetyczna, trwalsza, a do tego bardziej nowoczesna. Z pewnością takie rozwiązanie usatysfakcjonuje każdego, bo ścianki nie przeszkadzają w braniu długich kąpieli, a jednocześnie wanna jest na tyle szeroka, że spokojnie można brać w niej prysznic. Deszczownica natomiast sprawia, że nie trzeba stale w jednej ręce trzymać słuchawki prysznicowej, czy odkładać ją co chwilę na uchwyt, by sięgnąć po żel pod prysznic.

Podsumowując, bateria z deszczownicą sprawdzi się w każdej łazience. Jest bardzo estetyczna i praktyczna, na pewno spodoba się każdemu. Warto sięgać przede wszystkim po zestawy podtynkowe, dzięki czemu instalacja jest ukryta, widoczne są tylko niektóre elementy. Dzięki temu łazienka zyska nowoczesny wygląd, a każdy elementy wanny i całej łazienki będzie lepiej pasował do innych.