słupek w łazience

Jak wybrać meble łazienkowe?

W łazience trzyma się nie tylko kosmetyki pielęgnacyjne, ale też środki czyszczące do wanny czy toalety, lekarstwa, ręczniki, czy kosze na brudne ubrania. W związku z tym warto zainwestować w odpowiednie meble, które pomieszczą wszystkie te rzeczy. W dużych łazienkach nie ma z tym problemu – miejsca nie brakuje.

Wystrój łazienki

słupek w łazience Jednak wiele osób narzeka na zbyt małą przestrzeń, przez co nie zawsze zmieszczą wszystko co chcą. Co w takim wypadku zrobić? Na pewno trzeba się zastanowić ile i jakich szafek potrzebujemy. Wiadomo – im więcej rzeczy tym więcej mebli. Można jednak część szafek sprytnie ukryć. Idealne będą tu szafki pod umywalkowe. Nadają się do umywalek wpuszczanych jak i nakładanych (czyli stojących na blacie). I tak miejsce jest niejako zajęte przez umywalkę, zatem wystarczy ,,zabudować” przestrzeń pod nią. Taka szafka idealnie się sprawdzi do trzymania gąbek, szmatek, czy płynów czyszczących. Wtedy zawsze wszystko jest pod ręką i łatwiej jest też wykonać porządki w pomieszczeniu. Druga ciekawa opcja to np. praktyczny słupek łazienkowy biały z połyskiem. Słupek stoi w rogu pokoju, który zwykle jest niezagospodarowany. Może mieć formę wysokiego, wąskiego prostokąta, a także lekko półokrągły kształt jak kabina prysznicowa. Słupek może mieć nie tylko półki i szuflady, ale także wieszaki lub też wysuwany kosz na brudną bieliznę.

praktyczny słupek łazienkowyDzięki temu pozwala na oszczędność przestrzeni. Trzecia rzecz to właśnie wybór wnętrza szafek. Półki są dobre wtedy kiedy chcemy postawić na nich zapas mydła, żele pod prysznic, czy kremy do twarzy. Większe i szersze półki sprawdzą się na czyste ręczniki. Szuflady sprawdzają się wtedy kiedy chcemy w łazience trzymać akcesoria do mycia, pilniczki i lakiery do paznokci, czy zapas wacików i patyczków. W niektórych szafkach np. słupkach można powiesić niski reling, na którym będą wisiały szlafroki. Także w słupkach, ale i w innych szafkach można zrobić wysuwany lub odchylany kosz metalowy do którego wrzucać się będzie zużyte ubrania. To także dobra opcja na trzymanie zapasu papieru toaletowego. Zmieści się tam mnóstwo rolek i zawsze będą pod ręką kiedy są potrzebne. Przy wyborze mebli warto zwrócić też uwagę na zamknięcia. Czy są to gałki, uchwyty, czy inne opcje, tak by było nam jak najwygodniej.

Podsumowując, do łazienki warto wybierać szafki montowane pod umywalkami, jak również słupki instalowane w rogu pomieszczenia. Warto mieć meble w których będą zarówno półki, jak i relingi, czy szuflady, tak by każda rzecz miała dla siebie idealne miejsce.