słoiki z kranikiem

Jak wybierać duże słoiki z kranikiem?

Przechowywanie różnego rodzaju nalewek, soków czy lemoniad nie powinno być problematyczne – warto zadbać o jak najlepszy dostęp do płynu. Istnieją różne pojemniki na napoje, na przykład buteleczki z kapslem, nowe kartony z zakrętką czy wreszcie słoiki. Poszczególne rodzaje tych ostatnich bardzo się od siebie różnią, a wybierając odpowiedni należy kierować się nie tylko kolorem wieczka czy grubością szkła, ale także wymiarami – wysokością i szerokością.

Rodzaje dużych słoików z kranikiem

słoiki z kranikiemMniejsze lub większe słoiki są czasem wyposażone w kranik stanowiący bardzo funkcjonalne ulepszenie całości.  Łatwo znaleźć można zarówno mniejsze słoiki, o pojemności od 100 do 500 ml, jak i te o wiele większe – nawet ośmiolitrowe. Duże słoiki z kranikiem posłużą do przechowywania ogromnych ilości nalewek, dzięki czemu można przygotować trunek raz a dobrze, a następnie przechowywać całą zimę. Inną zaletą większych objętości jest to, że taki pojemnik lepiej prezentuje się na przykład podczas przyjęcia – goście mogą podchodzić ze szklankami i wygodnie sobie nalewać pyszny napój. Istnieje wiele rodzajów dużych słoików z kranikiem. Warto zwrócić uwagę na rodzaj wieczka – często jest nim odkręcana przykrywka, ale nie jest tak zawsze. Bywa, że szklany słoik ma u góry zamknięcie typu weck, nieco przypominające zasadą działania to, które jest znane z butelek z krachlą.

słoiki z kranikiemTen rodzaj wieczka z pewnością zapewnia dużo większą hermetyczność niż odkręcana przykrywka – ułatwiająca z kolei mycie – dlatego jest polecana do długiego przechowywania. Warto przyjrzeć się również gumowym uszczelkom, gdyż i one poprawiają szczelność słoika z kranikiem, uniemożliwiając dostanie się do niego na przykład drobnych owadów. Producenci urozmaicają powierzchnię szkła, tworząc na nim wypukłe logo firmy czy inny atrakcyjny napis – potrafi on znacznie zwiększyć estetykę słoika, sprawiając, że będzie ciekawszy. Niektóre modele mają fakturę plastra miodu, dzięki czemu doskonale nadają się do przechowywania na przykład lemoniady z uwielbianą przez wszystkich słodyczą – produktem pracy pszczół. Udekorowane wypukłymi napisami duże słoiki z kranem świetnie przysłużą się przechowywaniu zimnych napojów na letnim tarasie.

Rozbiegane dzieci mogą szybko zrobić sobie przerwę w zabawie, aby błyskawicznie napełnić swoje szklaneczki chłodną lemoniadą, która orzeźwi je w letnie dni. Wystarczy, że skorzystają z funkcjonalnego kranika, który zapewni przepływ napoju. Wybierając odpowiedni model, warto zwrócić uwagę na kolor wieczka, gdyż można w ten sposób zadbać o to, aby pasował barwą do otoczenia.