Jak należy montować elewacje z płyt kompozytowych?

Od pewnego czasu widać bardzo szybki wzrost popularności różnego rodzaju elewacji, wykonanych w oparciu o płyty kompozytowe. Nic dziwnego, gdyż okazują się one być bardzo trwałymi, a także bardzo atrakcyjnie się prezentującymi materiałami elewacyjnymi. Aby tak jednak było, należy pamiętać o właściwym zamontowaniu takich właśnie materiałów. W przypadku takich właśnie materiałów bardzo ważne jest, by nigdy nie montować ich bezpośrednio do materiału izolacyjnego.

Elewacja z płyt kompozytowych

elewacjeW takim przypadku bowiem, trudno będzie osiągnąć w praktyce wszystkie zalety płynące z wykorzystania takich właśnie materiałów. Te korzyści, to przede wszystkim bardzo skuteczna ochrona budynków przed utratą ciepła, czy też wyziębiania się. Dlatego też opłacalne elewacje z płyt kompozytowych powinny być montowane z zachowaniem odpowiedniego odstępu. W tym celu wykorzystywane jest najczęściej specjalne rusztowanie, które zwane również jest podkonstrukcją. To właśnie do niego montuje się poszczególne płyty kompozytowe, z wykorzystaniem na przykład nitów, albo też wykorzystując w tym celu specjalny klej. Dzięki pozostawaniu takiej wolnej przestrzeni , której szerokość powinna wynosić około 20 mm, możliwe jest rozgraniczenie ścian budynku, od czynników zewnętrznych. Warto jednak pamiętać o tym, że dzięki takiemu właśnie montażowi możliwie jest osiągnięcie również szeregu innych bardzo ważnych zalet.

 

elewacje kompozytoweMowa jest tutaj na przykład o odpowiednim odizolowaniu budynku przed dźwiękami, gdyż panele kompozytowe są w stanie pełnić również bardzo skuteczną funkcję akustyczną. Taki sposób montażu paneli kompozytowych pozwala także również na właściwą cyrkulację powietrza, która jest kluczowa dla odprowadzania zbyt dużych ilości wilgoci z wnętrza budynku. Pozwala to przede wszystkim na uniknięcie bardzo poważnego problemu, jakim jest z całą pewnością możliwe zawilgocenie ścian. W przypadku jakichkolwiek problemów z prawidłowym montażem paneli kompozytowych, warto zwrócić się o pomoc do profesjonalistów. Dzięki temu, będzie większa pewność, że elewacje tego typu zostaną właściwie utworzone.

Elewacje z paneli kompozytowych cieszą się bardzo dużą popularnością. Wpływ na to przed wszystkim fakt, że kojarzone są z nimi różne zalety, które są faktycznie dla nich typowe, ale jedynie w przypadku ich właściwego montażu. Właśnie z tego względu tak ważne jest, by montaż takich materiałów elewacyjnych zlecać jedynie profesjonalistom. Pozwoli to na poradzenie sobie z ewentualnymi problemami, związanymi z odpowiednim montażem takich właśnie elewacji, które mogą spotkać osoby niedoświadczone.

Zachęcamy do zapoznania się z treścią znajdującą się na stronie www.altosystem.com.pl!