oklejanie szyb

Jak i po co okleja się szyby?

Okna nie są częścią domu, której poświęca się zbyt wiele uwagi. Przy ich kupowaniu zwraca się uwagę jedynie na to, żeby były szczelne, miały różne możliwości otwierania (na oścież, uchylnie, mikrowentylacja), jak również by były wykonane z solidnego tworzywa sztucznego (aluminiowe i drewniane są wybierane o wiele rzadziej). Jednak co z samą szybą?

Usługa oklejania szyb

oklejanie szyb Okna powinno się nie tylko myć, tak by były czyste i transparentne, ale także warto jest je zabezpieczać przed uszkodzeniami, czy ozdabiać. Sprawne oklejanie szyb w Warszawie jest usługą coraz częściej wybieraną. Oklejanie nie zajmuje dużo czasu i nie jest drogie. Wystarczy wybrać odpowiedni rodzaj folii okiennej, dociąć ją na rozmiar okna i dokładnie przykleić, tak by pod spodem nie było bąbelków powietrza,a rogi były dobrze przyklejone i nie odginały się. Ekspertom zajmie to dosłownie chwilę. Po co okleja się okna? Na pewno można w tym celu zwiększyć bezpieczeństwo. Do wyboru są folie bezpieczne oraz folie antywłamaniowe. Obie maja podobne właściwości, choć te antywłamaniowe są solidniejsze, a przez to nieco droższe. Dzięki nim szyba zostaje wzmocniona, trudniej jest ją zbić, a w razie próby włamania szkło nie rozbije się na tysiące małych kawałeczków, tylko zostanie przytrzymane przez folię.

oklejanie szyb W związku z tym nie ma obaw, że dziecko się skaleczy odłamkiem szkła, nie trzeba martwić się o sprzątanie odłamków. Kolejna kwestia to ozdabianie okien folią. Sprawdza się to szczególnie w sklepach czy biurach. Folia dekoracyjna lub lustrzana (dzięki której szyba zmieni się w lustro weneckie) sprawią, że pomieszczenie będzie wyglądać na bardziej atrakcyjne. Folie ozdobne często sa wybierane przez gabinety kosmetyczne i fryzjerskie, natomiast folie lustrzane przez firmy w których są zabudowy całoszklane oraz restauracje. Warto tu zaznaczyć, że takie folie można przyklejać nie tylko na okna, ale na każdą szklaną powierzchnię. Drzwi szklane, czy zabudowy ze szkła także można zabezpieczyć, czy dekorować foliami. W ofercie firm zajmujących się oklejaniem szyb znaleźć można też folie przeciwsłoneczne czy folie anty-graffiti. Pierwsze zastąpić mogą żaluzje, a drugie zapobiegają żmudnemu procesowi usuwania skutków wandalizmu.

Dobrej jakości folie na szyby będą się dobrze trzymać podłoża, zawsze będą skutecznie działać, a także nie będą ograniczały widzenia przez transparentną szybę. Folie można podzielić na te zabezpieczające, dekoracyjne i inne. Świetnie sprawdzą się zarówno w domu, w sklepie, jak i w biurze, grunt to je odpowiednio zamontować.