Kuchnia na wymiar

Indywidualny projekt funkcjonalnej kuchni

Trend na realizację indywidualnych projektów aranżacji kuchennych staje się coraz popularniejszy. Największą sympatią od kilku lat nieustannie cieszy się jasny i przytulny styl skandynawski którego bazę stanowią proste kształty oraz monochromatyczne palety barw. Niemniej jednak naszą sympatię zyskują także koncepcje wnętrzarskie w stylu retro czy vintage, tworzące klimat w stylu lat 60., które ożywiamy mocnymi geometrycznymi akcentami dekoracyjnymi lub roślinami.

Kuchnia spersonalizowana do potrzeb

Kuchnia spersonalizowanaSpersonalizowany projekt przestrzeni kuchennej to nie tylko świetne rozwiązanie dla fanów gotowania, ale także pole do popisu dla każdego miłośnika designerskich rozwiązań z charakterem oraz możliwość kreatywnego wyrażenia swojej osobowości. Podstawową zasadą projektu kuchni jest przede wszystkim jej funkcjonalność, dlatego przystępując do przygotowywania koncepcji wymarzonego domowego zaplecza gastronomicznego zadbajmy o praktyczną organizację przestrzeni. Dużą popularnością cieszą się m. in. otwarte kuchnie na wymiar – Gorzów Wielkopolski to miejsce, w którym znajdziemy wielu doświadczonych fachowców oraz znawców najnowszych trendów wnętrzarskich, którzy pomogą nam w przygotowaniu profesjonalnego rozwiązania zarówno dla małych jak i dużych przestrzeni.

Kuchnia na wymiarPomysł, jakim jest otwarta kuchnia może w znakomity sposób optycznie powiększyć metraż naszego mieszkania. Dodatkowe zastosowanie elementów takich jak wyspa umożliwi praktyczne oddzielenie części kuchennej od salonu lub jadalni. Przestrzeń kuchenna w takim wypadku może stanowić indywidualnie zaprojektowany akcent kolorystyczny bądź ściśle współgrać ze stylem naszego mieszkania. Niemniej jednak przygotowanie praktycznego konspektu otwartej kuchni jest niemałym wyzwaniem, dlatego bardzo pomocne może okazać się skorzystanie z doświadczenia projektanta wnętrz, który nie tylko pomoże nam w stworzeniu ergonomicznej wizualizacji, ale także wykona wstępny kosztorys oraz nawiąże współpracę z podwykonawcą.

Architekt wnętrz to kreatywny specjalista, który pomoże nam w jak najlepszy sposób dopasować optymalne rozwiązanie aranżacyjne w oparciu o możliwości techniczne naszej przestrzeni, dzięki czemu mamy gwarancję, że wykonana wizualizacja oraz projekt wymarzonej kuchni będą w 100% zgodne z naszymi oczekiwaniami. Priorytetem w trakcie konsultacji na etapie projektowym powinno być przede wszystkim dopasowanie całokształtu koncepcji do potrzeb oraz wymagań użytkownika, dlatego obecnie jednym z najlepszych rozwiązań jest zamówienie mebli wykonywanych na zamówienie. Takie rozwiązanie pozwoli nam na indywidualne opracowanie projektu szafek oraz optymalnej wysokości blatu czy intuicyjnego usytuowania komponentów AGD, dzięki czemu gotowanie będzie dla nas o wiele przyjemniejsze.